1

Непотріб та її плоди, або «судьба всосавшихся комсомольцев»

qcKSQOuSx44Ми завжди наголошували, що як тільки держава проявляє якусь ініціативу, а тим більше, як тільки вона її починає реалізовувати, то треба очікувати чогось поганого. Ні, не тому що держава це зло, а тому, що  українська держава це зло. В рамках боротьби з ліберальним популізмом хочемо наголосити, що дуже важливим є природа держави. Так ось, природа української держави є дуже недоброю. Природа нашої держави  не така як природа держави США. Нашу державу сотворили діти комуністів комсомольці – органічні брехуни і невігласи. Типових представників комсомольського покоління ви можете бачити на цьому відео.

Отже, остерігайтесь ініціативи державних комсомольців: створення ринку медичних послуг, організація інституту сімейної медицини та загальнообов”язкового державного соціального медичного страхування. Ну, і всього іншого стережіться також.

Ми живемо у дуже цікаві і складні часи, коли кожна людина, кожна професійна спільнота повинна довести свою суспільну необхідність, такий собі тест на потрібність. І це добре розуміють наші українські державні комсомольці. Але якщо ви думаєте, що вони збираються його проходити, то дуже помиляєтесь. Вони створюють інститути, які б тестували тих, хто уже довів свою суспільну потрібність. Для чого? А саме для того щоб викинути з дороги тих, хто це довів. Природа їх така комсомольська. Непотріб завжди плодить навколо себе непотріб. Ні, це ні у якому разі не осмислена дія (комсомольці не можуть мислити за означенням, вони можуть лише думати), це неусвідомлена проекція комсомольско-ущербного єства на ситуацію, відчуття «прекрасного» так би мовити.comsomol

Одним з таких інститутів, який буде викидати з нашого життя людей, які довели свою потрібність соціуму є ринок медичних послуг, який буде організований державою. Всі, хто працюють і на кому тримається система будуть щодня доводити своє право там перебувати. І це було б вірно, якби це стосувалося усіх без виключень. Але виключенням чомусь став первинний рівень медико-соціальної допомоги, який планується залишитися на подушному фінансуванні.

Знаєте, що буде, якщо справжнім ринком протестувати всі рівні медичної допомоги, а не лише спеціалістів вторинного та третинного рівня? 70% новоспечених лікарів загальної практики змушені будуть назавжди залишити медицину. Так, безперечно, така сама доля чекає і половину лікарів інших рівнів особливо третинного, але з первинного вилетить найбільше.

Сьогодні багато розмов, що громадяни України є погані пацієнти, оскільки вони ходять лікуватися до аптеки. Так ось,  усім, хто переймається цим «неподобством» треба розуміти, що коли громадянам пропонували обрати собі сімейного лікаря, то вони його обрали… Ним став фармацевт. Пацієнт не бачить різниці між фармацевтом і сімейним лікарем. Ось що показала свобода вибору. Виникає тільки єдине питання: чому сімейний лікар утримується за рахунок бюджету??? Ось навіщо ми на солідарній основі утримуємо армію первинної допомоги з бюджету, коли більшість лікується в аптеці не за бюджетні кошти? Реакцію комсомольців передбачити не складно, замість того щоб провести тарифікацію послуг, а в терапії це складніше аніж в хірургії, і перевести сімейних лікарів на оплату за надану допомогу, вони почнуть боротися з тими хто довів свою суспільну необхідність. 

photo_11505І на останок про страхування, про яке вирішили поговорити медичні комсомольці.

У людини немає інших джерел для існування аніж прибуток від її економічної діяльності. А у держави немає інших джерел для існування як оподаткування цього прибутку. Комсомольська держава ніколи не діє відкрито. Для того щоб якомога більше забрати грошей з прибутку громадянина вона оподатковує прибуток не на пряму, а опосередковано, через непрямі та спеціальні податки. В результаті Україна входить до 27 країн світу з найвищим податком на прибуток, який складає 53%. Це при тому, що офіційний податок на прибуток для юросіб 18%, податок на доходи фізичних складає також 18%. 53% – це показник повної фіскальної вичерпаності. Значну частину з цих 53% складають ПДВ, як податок на кінцевого споживача, різні акцизи та ЄСВ. Причім ЄСВ офіційно взагалі не входить до податкової системи.comsomol2

Всі хто розмовляють про, якісь додаткові податки на медицину мають бачити перед очима цифру у 53%, а також дефіцит пенсійного фонду у десятки мільярдів гривень. Власне, ось цей дефіцит є індикатором фіскальної вичерпаності держави. Тому інших джерел як перерозподіл бюджетних коштів та збільшення ВВП, яке дасть можливість збільшити бюджет не існує.

Витрати на медицину у 9% відсотків консолідованого бюджету країни припустимі якщо вони корелюють з 6% ВВП та принаймні з 300 доларами США на душу населення, тоді як в Україні вони корелюють з 2,85% від ВВП та 50$ на душу. Ось це і є темами для розмов. Але щоб говорити на цю тему треба апелювати до вищої політичної влади, йти з нею на конфлікт, що не є культурою людей пристосуванців, вихованих на гаслі: «партія сказала: НАДА, камсамол атвєтіл: ЄСТЬ». Вони ходитимуть по телеканалах і засмічуватимуить ефіри своїми пустопорожніми балачками, виконуючи замовлення «національного замовника» медичних послуг.

Анатолій Якименко

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.