0

І знову про ліжко-місце

З насиджених місць. Іван Владимиров

З насиджених місць. Іван Владимиров

Після повідомлення про створення в Одесі нової команди реформаторів (Шерембей, Гайдар, Боровик), які намагатимуться боротися з «совковою» медициною та ліжко-місцями у нас виникла ідея приїхати в Одесу і розпиляти «болгаркою» 70% ліжок та викинути їх на смітник або здати на металобрухт. Для чого? По-перше, так ми хочемо «натуралізувати» ключову теоретичну модель реформаторів. По-друге, така дія приверне   увагу городян та залишить в їхній памяті процес ліквідації ліжок, що дасть можливість потім запитатися про результати. По-третє, дуже хочеться викликати реакцію на дебільні дії. Ну, а що робити, якщо реакції на дебільні теорії відсутні? Лікарі, нарешті повинні зрозуміти, що за хибними концепціями ідуть такі самі дії. І відмовчуватись під час їх поширень в маси, розраховуючи на саботаж чи “мене це не стосується” не вийде.

Після ліквідації зайвих ліжок ми будемо щомісяця, протягом року, навідуватись до пацієнтів реформованих лікарень і запитувати у них як їх лікують: чи купують вони медикаменти за власний рахунок, чи змушені давати лікарям кошти. Для нас результати очевидні уже зараз: всі лікуватимуться за свій кошт та платитимуть лікарям «чайові».

Боротися з ліжками, це все одно, що з причини відсутності коштів на опалення у лікарні демонтувати в усіх приміщеннях батареї, попередньо вигадавши теорію, що холодно тому, що ми фінансуємо батареї, а треба – послугу з надання тепла.

Отже, будь-якій нормальній людині зрозуміло, що причиною холоду в лікарнях є брак коштів на опалення. Цю проблему можна вирішити двома шляхами: або збільшити фінансування, або зменшити ціну на газ. Демонтаж батарей не дасть коштів на газ та не підвищить температуру повітря в палаті. Потрібні гроші на газ! А кількість ребер у батарей, кількість самих батарей їх тип, система опалення, це питання раціонального використання коштів на обігрів. 

Так само і демонтаж ліжок та закриття палати у відділенні на ключ не дасть додаткових коштів для лікування пацієнтів. Оскільки реформатори цього не розуміють на словах пропонуємо перевірити це на практиці в Одесі.

Структура витрат на охорону здоров’я (80% витрачається на оплату праці лікарів) на пряму вказує, що для того щоб в існуючій системі фінансування, не виходячи за її рамки, збільшити рівень витрат на лікування пацієнта потрібно якусь частину медичного персоналу звільнити з роботи, а їхні зарплати віддати на лікування пацієнтів. Саме так про це необхідно і казати. А ліжка в лікарнях треба не скорочувати, а оновити на сучасні. Кількість ліжок – це баланс між потребами і спроможностями.

До речі, сьогодні на одного стаціонарного пацієнта на лікування, обстеження, харчування виділяється 27,8 грн. Цікаво, як зміниться ця цифра після скорочення 70% ліжок?

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.