0

Поради собачої мами

В місто за цукерками. А. Репніков

В місто за цукерками. А. Репніков

Хто б міг подумати, що ми доживемо до того часу, коли українське міністерство охорони здоров’я  буде представляти чоловік з Грузії, який нічого не розуміючи ні в медицині, ні в українських реаліях обговорюватиме питання раціоналізації державних видатків на реформування системи охорони здоров’я з представником Технічної місії МВФ, а заступник міністра ОЗ, виходець зі Львова, Ігор Перегінець буде їм дякувати за поради.

Хто б міг подумати, що представники місії будуть цікавитися уже не дефіцитом НАК Нафтогаз чи дефіцитом Пенсійного фонду, а здійсненням контролю за роботою медичних інституцій та контролем за якістю послуг, які надаються українськими лікарнями.

Якщо реформи й надалі так рішуче крокуватимуть країною, то обговорення відставним футбольним функціонером Йозефом Блаттером з експертами ВООЗ проблеми якості підвищення обороноздатності країни – питання часу. Якщо пан Квіташвілі може представляти український МОЗ, то чому Йозеф Блаттер не може представляти українське міністерство оборони?

30 липня відбудеться відкрите засідання Комітету з медичного права та Громадської ради при МОЗ України: «Реформа системи охорони здоров’я України». Медициною, яку створюють для України Квіташвілі та МВФ не будуть користуватися ні Брайян Олден, ні пан Сандро. Ця медицина створюється для представників громадської ради. На розуміння того, що відбувається розраховувати не доводиться. Цікаво, як справи з інстинктом самозбереження? Брак розуму, це одне, а ось відсутність головного інстинкту, це вже значно серйозніше.  

Якби мова йшла про гідність, то можна було б пригадати Шевченка: якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя.

Але в нашій ситуації більш доречно було б нагадати одну західноукраїнську приказку: не будеш слухати своєї мами, слухатимеш собачу. Може вона подіє бодай на пана Перегніця як вихідця з Галичини?

Razdelitel_trigger

МОЗ та МВФ обговорили питання раціоналізації державних видатків на реформування системи охорони здоров’я

24.07.2015

 

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі та заступник Міністра Ігор Перегінець обговорили з представниками Технічної місії МВФ питання раціоналізації видатків на реформування системи охорони здоров’я.

Представники місії цікавилися у керівництва МОЗ питаннями щодо здійснення контролю за роботою медичних інституцій, відстежування якості послуг, які надаються, а також про ризики, пов’язані з негативним сприйняттям у суспільстві банкрутства лікарень чи закриття неефективних медичних установ. На думку О. Квіташвілі, медична реформа в Україні, яка назріла давно, дозволить впорядкувати спеціалізовану інфраструктуру, побудовану ще за радянських часів, яка не є оптимальною базою для надання високоякісних послуг: «Необхідно забезпечити конкурентність медичних установ, аби люди самі вирішували, чиїми послугами користуватися. Якщо Парламент ухвалить законопроекти, які вирішують питання фінансування медичних закладів, ми плануємо впродовж року вибудувати стратегію подальших дій».

Керівник місії Брайян Олден порадив ретельно продумати усі можливості раціонального використання бюджетних коштів: «Потрібно сформувати єдину концепцію надання медичної допомоги і тоді відстежувати, скільки це буде коштувати. Тому що в початковому періоді вартість буде зростати, і лише з часом можна буде вийти на ефективну модель. Крім того, варто брати до уваги дані щодо очікувань регіонів, і те, якою може бути реакція на скорочення видатків на місцях».

«Ми будемо вдячні за поради і рекомендації, як зробити цей процес оптимальним, – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець. – У нас є порозуміння з Мінфіном України, і ми можемо спільно визначатися з пріоритетами реформаторських заходів, які плануємо здійснювати. Слід вирішити питання фінансування, а потім розглядати проблему автономізації медичних закладів», – додав він.

Сторони домовилися про чергову зустріч наступного тижня з метою визначення напрямків подальшої співпраці.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.