0

Безславно

Меншиков в Берьозове.  Василь Суриков

Меншиков в Берьозове. Василь Суриков

Як ми й передбачали, вся законотворча активність МОЗ та міністра Квіташвілі закінчилася нічим – законопроекти №2309а, №2310а та №2311а очікувано провалені. Причім провалені безславно їх навіть не поставили на голосування.

“Народні депутати саботували і навіть не розглядали великого пакета законів щодо реформи. МОЗ зробило все, щоб ці закони потрапили до Верховної Ради. Це означає, що пан Мусій, пані Богомолець та пані Корчинська не хочуть реформ. Крапка. Це прямий саботаж і затягування процесу реформ”, – сказав міністр.

Таким чином, міністр нарешті персоніфікував винуватців. Ними виявилися Ольга Богомолець, Олег Мусій та Оксана Корчинська. Персоніфікація винних це, звичайно, добре, але це явище немає нічого спільного з саботажем, про який так часто говорить Сандро Квіташвілі.

Це явище має назву: «побавились і вистачить». І названі особи Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я не мають ніякого відношення до «зриву стоп-крану». Так, безперечно, це саме вони заважали, ігнорували, заздрили, ревнували, встромляли палки у колеса. Але займатися улюбленими справами їм можна доти, доки їм це дозволяють робити господарі. І якби господарям було треба пропустити ці законопроекти через комітет, то це давно уже було б зроблено.

Нагадаємо, що це не перший стоп-кран, який зривається тримачами смислів за часів реформування системи ОЗ. Такі речі робилися і раніше. Наприклад, при розгляді питань щодо загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. Ще раз акцентуємо увагу читачів, що процесами в медицині управляють верхівка політичної еліти. Рівня їх грамотності вистачає, щоб не допустити хаосу в системі. Принаймні поки вистачає. Все що відбулося у цьому циклі реформування, можна назвати черговою спробою щеплення, яке провели з метою зниження очікувань та мінімізації претензій до держави в медичній сфері. Держава й надалі ставитиме завдання медичному істеблішменту «примусити громадян до щастя» при неадекватному фінансуванні медицини, норми якого встановлені емпірично.

Насправді міністр Квіташвілі був (чи поки ще є) самим кращим міністром за всі часи існування України. І ми йому щиро рекомендували не втручатися у питання організації медичної допомоги. Цей напрямок треба було акуратно скинути на якийсь бутафорний орган при МОЗ, а самому зосередитися на фармринку та державних закупівлях. Часу у нього було мало, про що ми теж попереджали.

У пана Сандро був шанс увійти в історію, але він ним не скористався. Іде він безславно. Йому не дали навіть можливості гримнути дверима, спровокувавши назвати винуватцями свого демаршу другорядних осіб. Зовсім по іншому Олександр Мерабович виглядав би, якби були названі прізвища фармацевтичних мародерів та викриті публічно їхні схеми.

Любов – це не гладити по голові, говорити приємні слова або вірно заглядати в очі. Любов – це правда. Ну що ж, сподіваємося, це буде уроком для Квіташвілі.

Razdelitel_trigger

 

скачанные файлыКвиташвили считает, что профильный комитет ВР саботирует реформы системы здравоохранения

Министр здравоохранения Александр Квиташвили считает, что комитет Верховной Рады по вопросам здравоохранения саботирует проведение реформы системы здравоохранения, не рассматривая подготовленные Минздравом законопроекты.

Об этом он сказал журналистам в четверг, покидая заседание профильного комитета, на котором должны были быть рассмотрены законопроекты №№2309а, 2310а, и 2311а.

“Народные депутаты саботировали и даже не рассматривали большой пакет законов по реформе. Минздрав сделал все, чтобы эти законы попали в Верховную Раду. Это значит, что господин Мусий, госпожа Богомолец и госпожа Корчинская не хотят реформ. Точка. Это прямой саботаж и затягивание процесса реформ”, – сказал он.

А.Квиташвили отметил, что альтернативный законопроект, о подготовке которого сегодня в ходе заседания профильного комитета заявил член комитета Олег Мусий, не препятствует рассмотрению предложенных Минздравом законопроектов.

“Мусий хочет зарегистрировать альтернативный законопроект. У него было на это 17 месяцев. 10 месяцев в ранге министра и 7 месяцев с начала года. Но почему-то альтернативный законопроект захотели зарегистрировать только сегодня”, – сказал он.

А.Квиташвили отметил, что при подготовке предложенных законопроектов, Минздрав учел все замечания и предложения, в частности, предложения, касающиеся механизмов предотвращения возможности приватизации медучреждений.

“У нас были позитивные заключения, а в замечаниях один из пунктов касался приватизации. Мы все приняли, и все учли, и я собирался об этом сказать”, – сказал он.

Комментируя возможность дальнейшего нахождения на должности министра, А.Квиташвили отметил, что намерен настаивать на своей отставке.

“Когда я встречусь с премьером, я буду настаивать, чтобы он внес в Верховную Раду мою отставку. Мне нет смысла работать с таким комитетом, который не хочет реформ в стране”, – сказал он.

В то же время, член комитета Олег Мусий сообщил журналистам, что намерен сегодня или завтра зарегистрировать альтернативный законопроект, в котором будут прописаны механизмы недопущения приватизации медучреждений.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.