1

Чому 26 лютого я йду на акцію «STOP» знищенню української медицини»

Серед людей з вищою медичною освітою, які працюють або звичайними лікарями, або мають вчені звання та наукові ступені є достатньо стурбованими станом справ в охороні здоров’я. Багато небайдужих медиків незадоволені медичної реформою. Всі ці люди розуміють, що уряд та МОЗ дезорієнтують населення та нахабно брешуть медикам. Пацієнти не отримають безоплатної медичної допомоги ні за півроку, ні за два роки, ні за десять. Взагалі ніколи. Медики ніколи не бачитимуть заробітної плати вище мінімальної.

26 лютого в урядовому кварталі об 11 годині розпочнеться акція «STOP» знищенню української медицини», яку організовують медсестри, зокрема рух «Будь як Ніна», та небайдужі громадяни, які або мають медичну освіту, або її не мають. Я знаю, що частина лікарів симпатизує акції і позитивно ставиться до медсестринського руху, на базі якого, до речі, сформована незалежна профспілка медичних працівників. Але вагаються щодо публічної підтримки. Когось не переконує соціальний статус організаторів, а хтось переймається прихованою політичною складовою.

Що я можу сказати всім, хто сумнівається підозрює чи вагається. Україна змушена сформувати власну систему охорони здоров’я, оскільки успадковані радянські інститути та етичні норми ми вже «доїли». І почати це робити можна виключно з участі у політиці. Не потрібно не лише боятися політики, але і розуміти, що охорона здоров’я не може бути поза політикою. Політика починається з двох речей: почуттів та емоцій. Головним почуттям є почуття справедливості. Політика починається з справедливості.  Головною емоцією в політиці є гнів. Гнів є реакцією суспільства на брехню.

Уряд нам бреше та робить дії, які викликають в усіх нормальних людей відчуття несправедливості. Найбільшу здатність відчувати несправедливість мають прості люди, рівно як і реагувати гнівом на брехню. Тому що прості люди завжди перебувають не в тепличних, а у природніх умовах. Отже, нема нічого дивного, що початок політиці в охороні здоров’я дають звичайні медсестри. Політику народжують не численні концепції та програми інтелектуалів, а почуття та емоції.

Приєднуйтесь до простих людей, виходьте на акцію! Велике починається з простого!

Анатолій Якименко

One Comment

  1. А які вимоги несе ця акція 26 лютого? Який контент стоїть за нею? Які конкретні пропозиції? Й що далі за цим черговим Майданом? Далі медсестра Ніна та санітарка Галя замінять інтелектуалів и далі вже вони будуть наступними “стратегами”, що покращать стан ОЗ? “Програму” чітких вимог та пропозицій не в стилі “дай зарплату” вони вже, я так розумію, з Вашою допомогою написали. Чи то як? Знову “по ходу діла”? Так ми це й зараз маємо, навіщо міняти шило на мило? Або їх знову хтось вдало “окучить”? Ненависні інтелектуали, безумовно. зробили все, щоб пара-трійка аферістів, що приторговує начеб-то медичним обладнанням на їх горбах вїхала в політичний бомонд й змінила одних Шарікових та Швондєрів та інших. Не виключаю, що пару-трійку активних дуреп з собою “для прикрашення зали” прихватять. Й буде ця кУмпанія нова у старого корита така ж сама “неітнелектуальна”. зате активна, в турбо-режимі роздирати українську націю вже в інший ідіото-бік. На полі чудес в країні дурнів. А потрібно просто терпеливо й планомірно працювати. До речі, дуже не зайвим булоб запитати, а за кого ця “революційна маса” голосувала весною минулого року й чи не їх кастрюлям на голові за це ми зараз, інтелектуали маємо знову котре десятиріччя дякувати, що в нас любов до революцій замінює усе – й здоровий глузд, й розум, й совість також. До речі, увесб цей час інтелектуали тихо працюють. збираючи судові докази для майбутніх справ, бо верховна влада вже неодноразово чітко вказала плебсу. де він далі має вирішувати свою долю. Виключно в судах. Ось ми подякували й готуємось до них – поки що аргументовано й ультимативно з владою листуємось на досудовому рівні разом з керівниками регіональних КНП та медичними фахівцями. А Ви можете надягати маску. Чи підете як журналіст позбирати “жарених новин”?? То навіщо тоді вводити людей в оману? Так і пишіть тут про це. В “експерти” Вас (та й нас усіх) як бачили по Указу останньому, навряд чи запросять

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.