0

Чому міністр Степанов заслуговує на критику саме зараз

До вакцинальної епопеї міністр охорони  здоров’я виглядав хоч і непереконливо, але не смішно. Смішно Максим Сепанов почав виглядати після того, як поїхав до Індії відвантажувати вакцини. Дуже погано, коли міністр не розуміє, що у випадку невиконання посадових обов’язків директором ДП «Медичні закупівлі України» потрібно не працювати за нього, а звільняти його, або навіть карну справу ініціювати.

Але сама головна проблема полягає у тому, що міністр завдає репутаційної шкоди усьому антисупрунівському табору, який хоч і розрізнено, але протидіяв грантоїдським невігласам. Робить це Степанов недолугими політиканськими заявами про нібито намагання когось відкрити дорогу російській вакцині, а також діями, які дають підстави звинувачувати його у корупції. Ще гіршим є те, що Степанов провокує лідерів громадської думки висловлюватись на захист власної честі і гідності. Не листи підтримки треба писати, а запитати нарешті у міністра чи він є міністром. І не треба розповідати про відсутність повноважень звільнити Жумаділова. Якщо нема прямих, то є десяток опосередкованих. Порошенко також не мав повноважень запобігти скупівлі Медведчуком трьох телеканалів. Був великим поборником свободи слова.

Про зрив постачання вакцин стало відомо не 15 лютого, про це було зрозуміло ще у жовтні. Але замість того, щоб порушити питання на РНБО та повідомити публічно громадян Степанов обіцяє від свого імені, називаючи дату.

Чому ж міністр так хоче виконувати функцію закупівельника вакцин? Невже йому більше нічим зайнятися? Схоже, що нічим. Тому що для того, аби дати відповідь на питання що робити з комунальними підприємствами, головні лікарі яких собі призначають зарплати по 50 тис та виписують премії по 100 тис та що робити зарплатами лікарів вторинного та третинного рівня, які у 2-3 рази менші ніж у сімейних лікарів – треба щось розуміти в охороні здоров’я. А якщо в охороні здоров’я нічого не розуміти і не знати що робити з реформою, то нічого не залишається як рятувати націю індійським непотребом і грати роль патріота, який відводить загрозу проникнення російського «новічка» на нашу митну територію.

До відома міністра. Українські медики масово отримують реімунізацію природним способом від пацієнтів другої хвилі, яка почалася у лютому. Доповідаю: все нормально для тих, хто вижив восени. І вакцина їм уже не потрібна. Враховуючи, що на вірус не діють ні сонячні промені ні морозне повітря всі вакцинуються безпосередньо COVID-19. А ось «що робити далі?» – на це питання має відповідати МОЗ. Але якщо міністр виконуватиме функції кур’єра у Жумаділова чи комівояжера індійських виробників вакцин, то думати над цим не буде кому. Так само, як і не буде кому думати, що робити з реформою у 2021 році. Чи ми уже відреформовані? І на цьому все?

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.