0

Де вам, бл@дь, ще аудитів бракує?

Термін «аудит» походить від латинського слова «audit», що означає слухати. Під аудитом здебільшого розуміють перевірку даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб’єкта господарювання задля висловлення незалежної думки аудитора про  відповідність вимогам законів України.

В англомовних джерелах під аудитом розуміють значно ширший спектр понять, який включає оцінку особи, організації, системи, процесів, підприємства, проекту або продукту. В Україні аудит найчастіше означає перевірку в області бухгалтерського обліку, але, внаслідок впливу англомовних джерел, термін також застосовується в галузі управління проектами, управління якістю, управління природними ресурсами, збереженням енергії тощо.

Ідея проведення аудиту «проекту» реформи охорони здоров’я після завершення правління Петра Порошенка з’явилися одразу як стало зрозуміло, що наступним президентом він більше не буде. Будемо чесними – ні про які «громадські слухання» не йшлося б, якби новим головнокомандувачем було переобрано власника «ROSHEN».

З огляду на широке використання терміну «аудит» намагання організувати перевірку дотримання курсу реформ виглядає дуже навіть прагматично і діловито, і взагалі все б воно дивилося респектабельно якби не суттєве «але». Слово «аудит» доречно вживати у тому випадку, якщо є принципове схвалення і прийняття стратегічного курсу перетворень в медичній сфері. Наскільки мені відомо попередних п’ять років діяльність пана Порошенка та ввіреної йому найбільшої фракції у парламенті у сфері охорони здоров’я медичною опозицією трактувалася як геноцид власного народу. Тому про аудит може говорити доктор Комаровський, який погоджується зі стратегічним напрямком реформ, але всі, хто солідаризувався з Семененом Глузманом має користуватися якимось іншим терміном.

Ну, ось давайте відмотаємо час назад і змоделюємо ситуацію часів другої світової війни. Хтось може собі уявити щоб Тегеранська зустріч у листопаді 1943-го та Ялтинська зустріч у лютому 1945-го, на якій збиралися Сталін, Рузвельт та Черчилль були присвячені обговоренню проблеми аудиту діяльності Адольфа Гітлера? Мабуть, важко про таке подумати. На цих «мітингах» готувалися до Нюрнбергського процесу, для того щоб формалізувати судом явні та очевидні злочини проти людяності. Ніхто не збирався вивчати фінансові порушення при будівництві газових камер та крематоріїв або стверджувати, що замість концтаборів потрібно було будувати систему лабораторій з модифікації геному малими дозами радіоактивного опромінення. Всі зусилля були спрямовані на засудження ідеології нацизму.

Тому перед критиками медичної реформи стоїть надскладне завдання. Потрібно визначитись і, або засудити стратегію реформ та її ідею на політико-філософському рівні, раз уже вживалися такі слова як геноцид та антигуманність, або прийняти цю ідею реформ, ставши в один ряд з тим же доктором Комаровським, ну, або запропонувати чергову альтернативну програму удосконалення та реалізації існуючої стратегії. Стратегії, яку, до речі, так ніхто і не озвучив у повному об’ємі. А вона є, починаючи від роз’єднання первинного рівня від інших рівнів, створення інституту лікарів загальної практики сімейної медицини, курсу на ФОП-и, переходу на декларації, «гроші за пацієнтом», «80% звернень на первинний рівень» й закінчуючи автономізаціями, багатоканальним фінансуванням, госпітальними округами з руйнуванням районних лікарень та лабораторій, фінансуванням «комуналки» й оснащенням лікарень за рахунок місцевих бюджетів, створенням НСЗУ, реформи швидкої допомоги 2013 року і ще багато чого. Ось це все стратегічно правильно? Це просто «перегини на місцях»? Чи це все стратегічно неправильно і є геноцидом організованим вищою політичною владою?

Епоха правління Петра Олексійовича ознаменувалася появою багатьох мемів – одиниць культурної інформації від людей, які окреслюють культурні рамки та задають критерії нормальності. Останній з них народився зовсім недавно, коли Петро Порошенко запитав когось з підлеглих з адміністрації президента де йому, бл@дь, ще реформ не вистачає. Перефразовуючи Петра Олексійовича дуже хочеться запитати: де вам ще, бл@дь, аудитів бракує і що ще не ясно?

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.