0

Для чого влада створює нову профспілку середніх та молодших медичних працівників, або Як виглядатиме рік медсестри. Версія

Будемо вважати, що реакцією МОЗ на акцію медсестер «БудьЯкНіна» виявилася пропозиція незадоволеним медсестрам створити незалежну профспілку з небаченими повноваженнями. Якщо вірити інформації від організаторів акції, то нова профспілка буде мати можливість «ганяти» головних лікарів.

«Шугати» головних лікарів це, безперечно, гонорова пропозиція від МОЗ, але медсестри вийшли на акцію у день «святого Миколая» вимагати підвищення заробітних плат у три рази. Схоже, що уряду більше нічого запропонувати середньому медичному персоналу окрім, як право кошмарити адміністрацію лікарень, що дуже нагадує надання права зайцям кошмарити вовків. Зайці, звичайно, можуть створити неприємності вовкам, але лише у тому випадку, якщо їм дати у розпорядження вовкодавів у співвідношенні на два вовка одного страшного пса. Припустимо, за профспілкою медсестер буде стояти центральний орган влади з каральними функціями, але яким чином це все має вирішити проблему підвищення заробітної плати? Сподіваюсь серед медсестер немає наївних людей, котрі б вважали, що орган виконавчої влади буде власними руками створювати інститут, який би з них вибивав гроші? Тоді для чого надається сприяння створенню профспілки?

Показує на те, що уряд зрозумів чим може закінчитися децентралізація та автономізація. А закінчитися це все може тим, що керівництво новостворених комунальних некомерційних підприємств використає свої самоврядні повноваження так, як їм зручно: залишать лікарів і виженуть нахєр всіх медсестер. Хтось скаже, що такого не може бути? Чому не може? Хіба є норматив скільки має бути середнього медичного персоналу на одного лікаря? Наприклад, 3:1. Нема! Чи може є норматив який відсоток від тарифу за послугу має відраховуватись на середній персонал, а скільки на лікарів. Також нема! Ну ось отримали 19 500 за інсульт і роздали всі гроші лікарям та адміністрації. Є повне право.

Тому лягаєте в стаціонар – приводьте із собою медсестру. Сиділку ж приводите? Так чому не можете прихопити медсестру. Біля кожного важкого хворого сидить хтось. А санітарка одна на все відділення. І нічого. У нас уже є стаціонари, у яких пацієнти один одному роблять ін’єкції.

Отже, що хоче уряд. Уряду треба структура, яка б йшла битися з місцевою владою за збереження потрібної кількості медсестер, але які будуть працювати за мінімальну зарплату, яку мають заплатити ОТГ. Гроші з податків потрібні для відшодування фіктивного ПДВ, скляних мостів Кличка, сплати за відсотки по ОВДП тощо. І не треба себе обманювати, що є місцеві податки, а є центральні. Все це єдина ресурсна система.  

Старі профспілкові кадри для виконання нових задач не годяться. Невдоволення медсестер і санітарок у Дрогобичі бачили? Хтось же має напружити міського голову, аби заплатив мінімалку за три останніх місяці? Має. Ну ось для цього і потрібна нова профспілка. Головне розуміти, що ця нова профспілка створюється не для того, щоб вимагати гроші з бюджету для гідного життя медсестри та якісної допомоги пацієнту, а для того, щоб раби тішилися «мінімалкою», а адміністрації лікарень не провокували народ йти на Київ.

Наступний рік міністр охорони здоров’я оголосила роком медсестри. Це також має стати компенсатором за відсутність підвищення заробітних плат. Якщо хтось задається запитанням щодо інноваційності, то інновація наступного року буде у наступному. На кожні привокзальній площі будуть стояти безробітні медсестри. Ну, так як у Києві кучкуються роботяги-шабашники біля метро «Вокзальна». Родичі пацієнтів, які матимуть гроші будуть приходити на площі перед вокзалами і вибирати медсестру. Ось так буде виглядати рік медсестри, якщо влада не створить профспілки, які збережуть існуючу кількість медсестер та забезпечать їх мінімальною зарплатою.

Але у тому і вся проблема, що зайці не зможуть справитися з вовками. А вовкодавів, для допомоги зайцям уряд не має. Тому битися не буде кому. Зайці просто будуть вести діалог та комунікувати з вовками.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.