0

Формування нової нормальності, або Як мирно співіснувати з «масочниками»  

Коли навесні 2020 нам повідомили, що посткоронавірусний світ більш не буде таким як раніше, ми вважали, що так розгублені європейські політики заповнюють інформаційний простір спеціальним білим шумом. Але станом на сьогодні уже зрозуміло, що ці слова були повідомленням і мали адресат. Нам повідомили, що інший світ – це введення імунобіологічних препаратів у наш організм на підставі алогічних обґрунтувань, це випробування вакцин на людях із застосуванням державного примусу, це беззастережне виконання ірраціональних вказівок нібито для забезпечення загального блага, це відмова від прав і свобод. Ось це і є «посткоронавірусний світ більш не буде таким як раніше».

Треба визнати, що нова нормальність формується на базі тих мільйонів представників західної цивілізації, які готові відмовитись від нематеріальних категорій (ідей та цінностей), завдяки яким була створена ця цивілізація, щоб вчепитися за фізичне виживання та комфорт. Хтось в’їдливо підмітив, що багаті вакцинуються, аби могти розважатися, а бідні, щоб ходити на роботу.

Люди завжди змінювали нормальність. Це робилося в як в рамках однієї цивілізації, наприклад, сексуальна революція, так і в рамках переходу від однією цивілізації до іншої, наприклад, від греко-римської до Західної. На сьогодні ми можемо точно сказати, що маски та вакцини це не протиепідемічні заходи і це не аналог сексуальної революції, а щось більше.

Посткороновірусний світ це початок формування нової нормальності. Нормальність – це етика та естетика, а також безпека. Тобто, якщо людство чи суспільство обирає неправильну нормальність, то воно або втрачає метафізичну оболонку (духовність) і деградує, або зникає фізично. Або і те і інше. І тут виникає декілька запитань.

Запитання №1: яка нормальність для людства правильна?. Запитання №2: чи може цивілізація мати дві нормальності?

Почнемо з прихильників нової нормальності і обмежимося масками та респіраторами. Новонормали вважають, що носіння респіраторів/масок – це безпека і гарантія життя. Для переконливості деякі навіть вдаються до естетичного оздоблення нової доктрини стверджуючи, що маска на обличчі це як труси на задниці, якої ми соромимося і яку прикриваємо. Тобто щось протилежне до ісламу, але ефект той же. Ісламісти рекомендують прикривати обличчя жінок, аби красою не збивати з толку чоловіків, а постхристияни пропонують прикривати обличчя, щоб приховати некрасу, котра у повітря викидає нечистоти. Це дійсно має сенс дивлячись на обличчя певних людей у тому ж парламенті. Тому з естетичним компонентом можна погодитись для осіб, у яких обличчя нагадує промежину або дупу.

А ось щодо безпекового, то тут дуже серйозні заперечення. Прихильники нової нормальності явно намагаються ізолюватися від зовнішнього середовища та забезпечити себе індивідуальними тепличними умовами. Враховуючи, що новнормали є наукоцентричнимии фізикалістами дане прагнення не може не дивувати. В особливих безвірусних умовах перебувають космонавти на орбіті. Після повернення на землю вони проходять тривалий період адаптації до вірусів. Схоже, що новонормали не розуміють, що якщо довго і наполегливо уникнути контакту з патогенними штамами респіраторних  вірусів, то можна успішно померти від непатогенних. Але це буде потім. Для людей, котрі живуть тут і зараз, мабуть, це не є проблемою. Тому ми плавно виходимо на існування двох нормальностей відображеною у афоризмі: що для росіянина добре, для німця – смерть.

Тепер нам залишається вирішити проблему мирного співіснування двох нормальностей. Враховуючи категоричність та агресивну налаштованість новнормалів «старовірам» потрібно зробити крок на зустріч – погодитися на добровільну соціальну обструкцію. Наприклад, прийняти зневажливе до себе ставлення при спілкуванні і розмовляти з потилицею новонормала. А який сенс говорити обличчям до обличчя, якщо людина в респіраторі та захисних окулярах? Отже, потрібно нові ідеї для співіснування. Нова нормальність це реальність, яку не можна проігнорувати.

 

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.