0

Історія однієї «хвороби», або Як помирає наука

Інтернет-видання «Українська Правда» 10 вересня, посилаючись на «фейсбучну» сторінку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, повідомило про верифікацію діагнозу за ПЛР-тестом у спікера українського парламенту. Це, виявляється, друге за рік захворювання на COVID. Друге, тому що перший позитивний тест у Разумкова був зафіксований у листопаді 2020 року.

Сам Дмитро Разумков тестувався в рамках підготовчих заходів для участі у Ялтинській європейській стратегії. Позитивний результат ПЛР був одразу зв’язаний з нещодавньою заявою спікера про невакцинацію з причини наявності антитіл після перенесеної хвороби. Сакралізатори вакцинальних антитіл швидко підхопили новину про тест і одразу ж протрубіли про повторне захворювання і неспроможність імунітету після перенесеної хвороби.

І ось 26 вересня пан спікер виставив доказ своєї безпечності від лабораторії «Діла». Винесемо за дужки, чому не висновок державного лабораторного центру, а приватної структури. Питання в іншому. Як Дмитро Разумков пережив два тижні хвороби. Причім повторної. Переглянувши його «фейсбук-сторінку» переконуєшся, що дуже весело і продуктивно. Люди так не хворіють. Перебуваючи дома на самоізоляції голова ВРУ майже щодня поширював відео з  участі на різних ефірах, і навіть з якого міжнародного жіночого форуму. І виглядав на всіх відео завжди усміхнено та презентабельно. З цього можна зробити висновок, що два тижні спікер не хворів. Тобто клінічних симптомів у нього не було.

Ще раз винесемо за дужки можливі хибно-позитивні результати ПЛР діагностики. Зупинимося на вірусоносійстві, яке не лише не тотожне стану хвороби, а навіть не тотожне бактеріоностійству. Не тотожне, тому що мова іде про респіраторні віруси. Будь-яка людина може транзитом переносити будь-які респіраторні віруси, тому що людині властиво дихати повітрям, а віруси перебувають у повітрі.

Відмінністю респіраторних вірусів від вірусів дитячих інфекцій є залежність їх долі від імунної системи макроорганізму. Якщо віруси кору, вітрянки, епідпаротиту майже стовідсотково викличуть захворювання у відповідному віці, то віруси грипу та інших ГРВІ спровокують хворобу лише у тих, хто має ослаблену імунну систему. Тому одні хворіють по кілька разів на рік ГРВІ, а інші один раз на десять років. Тому одні валяються два тижні, а інші «на ногах» переносять один день. Тобто віруси ГРВІ та грипу на слизову потрапляють усім, але далеко не в усіх викликають хворобу, і якщо забрати матеріал на ПЛР тест у будь-якої особи, то можна там «надіагностувати» чого завгодно. Тільки позитивний ПЛР не означатиме наявність хвороби. Просто раніше якось не здогадувалися перед конференціями всім учасникам проводити ПЛР-діагностику з метою виявлення вірусоносійства. Раніше полювали за бактеріоносійством. Але не скрізь. Шукали «бацили» (сальмонели та ешеріхії) у працівників харчоблоків. У медпрацівників шукали стафілокок та стрептокок.

Мало хто знає, що ці пошуки були малоефективні. Медики, наприклад, полоскали горло фурациліном перед забором матеріалу. Мабуть, щось аналогічне проводили перед дослідженням працівники харчоблоків, якщо було треба.

Але тестування на бактеріоносійство, незважаючи на його низьку ефективність в силу санації напередодні, мало певну логіку. Система намагалася виявити носіїв збудників серед людей, які контактували з особами з ослабленим імунітетом, це якщо ми говоримо про медиків, або серед людей, котрі в силу своїх антигігієнічних звичок могли стати причиною поширення стовідсоткових патогенів через їжу.

Отже, тестування на бактеріоносійство не робилося всім підряд. Але ПЛР-діагностику коронавірусу у нас чомусь вирішили робити всім, хто не вакцинований. А це майже всім  підряд. Уже в третій раз винесемо за дужки, тільки цього разу уже той факт, що вакциновані так само переносять респіраторні віруси і на відміну від осіб, які перехворіли активно хворіють. Просто задамо питання: який сенс було робити ПЛР-діагностику Разумкову? Сьогодні у Разумкова є вірус, а завтра цього вірусу нема. Хіба для того, щоб він два тижні посидів вдома і відпочив. Наступне питання: в Україні тепер всім невакцинованим будуть робити ПЛР-діагностику при вході у транспорт, у магазини і так далі? У нас є на це гроші і це має якийсь сенс? Чи носії коронавірусу є небезпечними для людей з низьким імунним опором  виключно на Ялтинській конференції? Так для чого цей цирк? Чи це була спецоперація з дискредитації імунітету вимушено здобутого природним шляхом, а постать голови ВРУ просто найкраще підходила для привернення уваги?

Самою великою помилкою сьогоднішніх науковців є тупа переконаність у тому, що наукові звання дають право говорити будь-яку дурноту за яку платять. Горлопани фармкампаній та наднаціональних структур забуваються, що вони не в комфортних умовах оранжерей, серед аудиторії лікарів, котрі робили вигляд, що погоджуються з усім сказаним, тому що приїхали відпочити за чужі гроші і самі ніколи не виконують рекомендацій медичних світил, лікуючи пацієнтів за власними схемами та іншими препаратами. Псевдонауквоці не розуміють, що перебувають в середовищі простолюдинів, які все сказане перевіряють під збільшуваним склом, тому що це стосується їх життя і їх здоров’я безпосередньо. І мова іде не про якісь рідкісні захворювання, а про респіраторні віруси, з якими населення контактує з народження і може все проконтролювати так само легко, як якість послуг з опалення, поклавши руку на батарею.

Тому комунікатори МОЗ виглядають настільки непереконливими, що стають героями сюжетів  гумористів «Камеді клаб». А коли науковці стають смішними, то це свідчить про кінець науки.

 

 

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.