5

Медична реформа як кінцевий етап політичної кар’єри Петра Порошенка

В п’ятницю 2 червня 2017 року відбулася непересічна подія – на засіданні Національної Ради реформ президент країни Петро Порошенко вперше зв’язав своє ім’я з медичною реформою. Не помилюся, якщо скажу, що такий крок є неочікуваною подією для більшості людей інформованих  у питаннях реформ. До цього ситуація з медичною реформою, дуже нагадувала Мінський процес – ми щось скажемо, але нічого робити не будемо, паралельно вигадуючи способи отримання якогось зиску.

Що означає раптова активність президента в медичному питанні? Напевно, не останньою причиною активності є зростаюча до непристойності невідповідність між наговореним та реальними діями. Безперечно, сюди можна віднести політичну осінь та можливі позачергові парламентські вибори. Але однозначно суєта навколо реформи свідчить про турботу про завтрашній день політичний. Петро Олексійович готуються до виборів 2019 року. І у цьому немає нічого дивного, – він цим займається все життя.

Але Петро Порошенко, як і належить справжньому бізнесмену, оптимізує витрати на підготовку до політичної діяльністі. Партію йому завжди заміняв «5 Канал», а партійну ідеологію та партійних діячів – вірні слуги. Звичайне політичне жлобство. Про жлобство головного чоловіка країни можна прочитати у блозі депутата від «БПП» Сергія Лещенка.

В контексті обговорюваної проблеми і переможних реляцій від Ольги Богомолець про те, що президент «дослухався і пообіцяв» варто нагадати, що відомий колись журналіст, а нині народний депутат від БПП Лещенко писав про першого джентльмена країни таке: «Наприклад, Порошенко ні з ким не обговорював публічно проект змін до Конституції – тобто він не бачить сенсу ділитися даним йому правом законодавчої ініціативи; …так само Порошенко ні з ким не обговорював свою виборчу програму; … впевнений, що Порошенко ні з ким не буде обговорювати свій передвиборчий список на парламентських виборах – так, як він не обговорював список до Київради, заповнивши його людьми Черновецького. Хоча навіть його попутники з партії УДАР в 2012 році попередньо відкрили списки для ознайомлення та критичних зауважень громадськості – але Порошенко не зробить і такого. …
Так само Порошенко вважає, що це його влада – і що хоче, те з нею і буде робити.
Тому Порошенко затверджує свою квоту до Нацради з питань телебачення та радіомовлення лояльними людьми, нехтуючи проханнями громадянського суспільства».

Але таке Сергій Лещенко писав, коли хотів стати народним депутатом. Зараз він цього не пише, однак це не означає, що Порошенко став іншим. Пан президент, як і колись, вважає, що влада і всі люди, котрі живуть на його угіддях, належать йому і він сам вирішуватиме як і де їх лікувати. Сказав гарантованим пакетом – значить гарантованим пакетом. Перелік цього пакету він же і складе, потім, може. Для допитливих, котрі хочуть знати, як виглядатиме гарантований пакет рекомендую переглянути мінімальний прожитковий мінімум. До 2 кілограмів сала, та 6 трусів на рік буде додано 210 грн для обслуговування у сімейного лікаря. Сімейний лікар – це не лише тупикова гілка в еволюції медичного розвитку, але кінцевий етап маршруту пацієнта.

Вичерпну інформацію про «виправлені» законопроекти можна отримати на ресурсі МОЗ.

Перечитавши уважно квінтесенцію доопрацьованих законопроектів 6327 та 6329, за які «впрягся» гарант мені пригадався 2005 рік – рік, коли Петро Олексійович проявляв надактивність у створені свого політичного майбутнього. Творення політики у далекому 2005 у Порошенка нічим не відрізнялося від 2017 – оточення себе малокомпетентними посіпаками та підлабузниками та розставлення своїх людей скрізь, де тільки можна. Така діяльність спочатку закінчилися грандіозним скандалом у вересні 2005 року та відставкою уряду після пресконфернції покійного Олександра Зінченка, сам Порошенко був позбавлений посади секретаря РНБО. У 2007 році, в період кампанії дочасних виборів, директор «ROSHEN» був підданий внутрішньопартійному остракізму (різкий осуд) і без перебільшення вигнаний з політики разом з такими діячами як Льоша Мерседес (в миру Олексій Івченко) та Віктор Балога. Євгена Червоненка від долі колег врятували сльози, пролиті ним на партійних зборах партії Ющенка. За іронією долі звітував про очищення партійних списків перший номер тодішньої «Самооборони» його кум, а нині генпрокурор Юрій Луценко. Тоді злі язики у політичних колах казали, що Петро Олексійович так перехитрив сам себе – оббіг навколо дерева і сам себе вжарив в зад. Ну так казали, що я зроблю.

Чомусь думається, що медична реформа буде черговим деревом, яке Петро Олексійович оббіжить так швидко, що сам себе зґвалтує і це буде логічним закінченням його чергового етапу політичної кар’єри, головне не заважати. Тупий блукаючий погляд Сергія Березенка, племінника Анатолія Матвієнка і за сумісництвом заступника голови фракції БПП на засіданні Національної Ради реформ вселяє у мене надію.

Стосовно включення законопроектів до порядку денного. Слідкуйте за Розенблатом – депутат від БПП, який відкрито проголосував «проти». Законопроекти як були, так і залишаються антиконституційними. Якщо депутат Розенблат продовжує акцентувати на цьому увагу, то не все так просто – у порядок денний можуть внести, але завалять у читаннях (це не означає, що реформи припиняться, розвалювати медицину можна і без законів). Якщо Розенблат мовчить, то все буде «добре». Тільки медична реформа, це не записи біглого Онищенка про якісь там рейдерські захоплення, офшори та наїзди на великий бізнес, медична реформа – це конкретика, яка торкнеться кожного, хто звідси ще не виїхав, і прозріння настане швидко.

Анатолій Якименко

5 Comments

 1. Єдина реформа охорони здоров’я в Україні, якої вона потребує об’єктивно, полягає в наступному:
  – запровадити обрання громадянами раз на п’ять років керівництва районного відділу охорони здоров’я;
  – запровадити обрання керівництва обласного управління і міністерства охорони здоров’я з власного складу обраними керівниками районних відділів охорони здоров’я;
  – надати виборцям право відкликати в будь-який час обраних ними керівників охорони здоров’я.

  Очевидно, що таким чином сформоване керівництво охорони здоров’я, яке діятиме в умовах чинності права відклику виборцями обраних ними керівників, матиме все необхідне і достатнє, аби ефективно вирішувати всі проблеми сфери охорони здоров’я.

  • я всі свої статті пам’ятаю. Що ви хотіли сказати?

 2. Зміст даної реформи готують бездарі, що годуються з грантових коштів міжнародних донорів. Варто обрізати пуповину і реформуванню кінець!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.