0

Московське мислення як головна перешкода фінансування охорони здоров’я

Ведучи боротьбу із прихильниками багатоканального фінансування охорони здоров’я, доводилося заходити з різних сторін. Я розумів, що це нічого не дасть, але пояснював безенсовість дискусії конформізмом, пристосуванством та безволлям опонентів. Проте мене ніколи не залишало відчуття що справа не лише в угодовстві, ще є щось суттєве, що визначає позицію цих людей.
Ніколи не думав, що потрібний пазл віднайду у статті присвяченій фіскальній політиці. Її автор заступник міністра фінансів уряду Тимошенко, заступник глови Нацбанку, директор ЄБРР Олександр Савченко дуже влучно прив’язав податкову політику нинішньої влади з московським мисленням.
Зокрема автор статті влучно підмічає, що податкові зміни, які нав’язує українському бізнесу і суспільству група депутатів під керівництвом Д.Гетьманцева, були б схвалені в Росії, а в Україні вони неприйнятні, причому принципово, світоглядно! Не можуть творити нову податкову систему люди, які не думають по-українськи і не розуміють природи українського суспільства. Вони нездатні зрозуміти, що не українці мають звітувати владі про свої статки, а влада має звітувати перед українцями.
Від себе хочу додати, що сьогоднішній склад уряду, МОЗ, куратор медицини від президента та парламенту Михайло Радуцький, Мілованов та Маркоарова – це люди з абсолютно московським мисленням. Можна розмовляти українською мовою на роботі, писати нею блоги, вдома розмовляти українською, називаючи батька татом і навіть кричати «Слава Україні», але бути абсолютним москалем.
Московське мислення не передбачає звітності за вилучені з економіки кошти у вигляді податків і не передбачає відчуття міри. Людину з московським мисленням ніколи не можна насити і задовольнити. Не тому що їй завжди мало (це само собою), а тому, що вона завжди матиме до вас діло. Такій людині не можна заплатити, від неї не можна відкупитися.
Саме тому Мілованов і команда уряду разом з МОЗ постійно шукають в наших кишенях гроші: наїжджають на ФОП, намагаються запровадити тотальне декларування доходів та витрат. Саме ці люди намагаються нам прищепити комплекс провини за державний борг, на якому вони безсоромно заробляють на відсотках та торгують самим боргом. Саме вони намагаються нас оподатковувати через тарифи, а також намагаються ввести податок на ризик захворіти причім в абсолютних цифрах.
Це непереборні протиріччя, які можна розв’язати виключно за допомогою насильницьких дій і навіть пролиттям крові. Ніякі вибори такі протиріччя не знімають.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.