1

МОЗ має не заманювати лікарів вторинного рівня надбавками, а мобілізувати всіх реформаторів первинки для обслуговування «ковідних» пацієнтів безоплатно

Міністерство охорони здоров’я вийшло з гоноровою пропозицією для лікарів вторинного рівня. Останнім пропонують до 300% до основного окладу за амбулаторне обслуговування «ковідних» пацієнтів, бо сімейні лікарі запорпалися і вже не лише позбирали черги на місяць вперед, а не можуть навіть відповідати на телефонні дзвінки.

Пропозиція від МОЗ виглядає більше як зухвалою. І питання не у тому, що ніхто не вірить у надбавки МОЗ у 300%. Питання у тому, що МОЗ робить вигляд, що між вторинним і первинним рівнями за останні 10 років нічого такого відбулося. А насправді відбулося, і дуже багато. І саме з подачі міністерства.

Відокремлюючи первинний рівень і надаючи юридичної суб’єктності сімейним лікарям МОЗ фактично зробив заявку на самодостатність первинного рівня. Більше того, міністерство на цьому не зупинилося, а пішло ще далі, оголосивши сімейників улюбленими дітьми реформи, так як колись церкву Франції Рим оголосив улюбленою дочкою католицької церкви. Далі МОЗ відібрало гроші з верхніх рівнів і передало їх ескулапам  загальної практики, збільшивши, щоправда навантаження. Після чого зарплати на первинці збільшилися втричі у порівнянні з вузькими спеціалістами.

Сімейні лікарі всі подарунки від держави прийняли. А тепер, коли зашилися і залишилися сам на сам з проблемою опустили голову і скромно дивляться як Кабмін звертається за допомогою до спеціалістів. Тобто після подарунків від держави самодостатні та гонорові з первинного рівня готові прийняти допомогу від хапуг та ледацюг з вторинного. Вторинний рівень мовчить, не відповідає. Треба розуміти, вивчає бізнес-пропозицію замість того щоб послати нахєр представників самодостатніх та гонорових.

Перекоси структури соціуму викликані презирством до праці та комплексами ущербності народили народний афоризм: всі такі розумні, що й нема кого нахєр послати. Таку ситуацію можна часто зустріти в столичних офісах, коли в креативній команді працюють десятки директорів різних напрямків, але ніхто нічого не робить і не несе ніякої відповідальності. Реформа охорони здоров’я народила іншу ситуацію – коли нема кому нахєр послати. Треба розуміти, що як тільки з’ясується чому нема кому, так одразу все буде сконцентровано в черговому народному афоризмі. А поки просто: в охороні здоров’я нема ні кого послати, нема і вже і кому послати.

А міністерство замість того, щоб шукати дурних за «чотири сольдо» краще б провело примусову мобілізацію всіх ідеологів та виконавців реформи первинки. Най би йшли в автономізовані ЦПМСД сідали б в обладнанні відповідно до табелю оснащення кабінети і вели прийом. Показали б як ефективно працює відреформована «первинка». Лінчевський, Супрун, Ковтонюк, Стефанишина, Устінова та інші мають зараз не дурнею страждати, а працювати на прийомі в амбулаторіях.

Анатолій Якименко

One Comment

  1. На медиків, які захворіли короною, адміністрація чинила тиск, щоб вони підписали згоду, що вони захворіли не на роботі, аби не виплатити компенсацію.
    Микитчак придумала собі, щоб нікому з медиків не оформляти профзахворювання, пов’язане з ковідом.
    Необхідно кожному лікарю оформити соціальний медичний пакет, страховку, оплачену державою, і на випадок ковіду також. Ставка зарплати повинна бути фіксована. А то в сімейного лікаря 300%це 25000*300,а у хірурга чи невролога 5000* на300%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.