0

Перш ніж проводити дні Європи, давайте разом нагодуємо наші пологові будинки, щоб породіллі та вагітні не їли «похльобки»

Касаткін Н.А. Кріпачка актриса в опалі у свого пана, що годує грудьми панського цуценя

Касаткін Н.А. Кріпачка актриса в опалі у свого пана, що годує грудьми панського цуценя

Днями відзначали День матері. Гарно так вітали, перші особи нагадували, що треба вшанувати матерів. Ось і я вирішила нагадати владі держави, області, кожного району та міста Вінниці, що найкраще ми зможемо їх вшанувати, нагодувавши породіль та майбутніх матерів у наших пологових будинках.

Ознайомившись із меню в пологових будинках міста та області, я була вражена – в них повністю відсутнє м’ясо – будь-яке. І це триває вже роки. Більше того, я дізналась вражаючу статистику — за час існування незалежної України, виявляється, пологові будинки не отримали й шматочка м’яса та риби, курятини!!!

Меню для майбутніх матерів та породіль – одні в переважній більшості лежать тут із анеміями (відсутністю належного харчування, вітамінів і т.п.), інші мають повноцінно харчуватись, бо закладають особливо в перші дні основу всього подальшого життя та функціонування організму новонароджених, майбутніх громадян нашої країни – має вкладатись в 3,6 грн. на добу. Хтось пробував приготувати сніданок, обід, вечерю на цю суму?!

Це в кращому випадку ріденька каша із дешевих круп та пісна «похльобка» — суп.

Зовсім не хочу образити кухарів, що це готують, бо роблять вони, як можуть майстерно з того, що мають.

Скажіть, а хтось насправді аналізував та задумувався, що це означає? Пропоную науковцям нашого медуніверситету популярно пояснити владі, що означає таке обділення молодих матерів найелементарнішим у харчуванні, від якого закладається мозок, хребет, серцево-судинна та інші системи…

І це справді катастрофа! Бо у зв’язку із медреформою із багатьох райцентрів були перенесені пологові у сусідні райони, райцентри із віддалених селищ.

Якщо по-простому, то це означає, що мама, чоловік о 6-й ранку має встати, наготувати тих самих котлет чи курку породіллі або майбутній матері, піти на автобус, який із багатьох сіл ходить раз на день і два рази на тиждень, заїхати у райцентр, добратись до пологового (це якщо він у райцентрі). Якщо ні – продовжити шлях і пересісти на інший рейсовий автобус. Потім на міський. Шлях цих котлет займає мінімум півдня, а то й день. Далі та сама породілля поставить їх у загальний холодильник, щоб на 2-3-й день розігрівати та їсти!

Не варто вдаватись у глибокі аналізи, а вислухати лише популярну лекцію не менш популярного доктора Комаровського, який стверджує, що приготовлена із м’яса, риби, птиці, молочки їжа, яка більше двох годин простояла без холодильника, ніякої користі організму не принесе – лише шкоду. А та, що півдня-день без холодильника? А потім ще 2-3 дні у ньому? Що вона принесе вже навіть не матері, дитині, що годується від неї в утробі чи молоком? Інтоксикацію! Отруєння! Добре – якщо нічого взагалі не дасть у цьому випадку.

То, виходить, ми ще із рядового пологового будинку започаткували геноцид нації. І в цій країні повноцінно можуть виношувати своїх дітей лише ті, хто оплатив елітний пологовий, харчування із ресторану, хто може на позашляховику прямо із духовки подати своїй мамі-доці жарене-парене?

Конституція України, яку ще ніхто не відміняв, чітко гарантує кожній людині право на безкоштовне та повноцінне лікування та харчування (в таких закладах). Її перша стаття зазначає ОСНОВНІ ПРІОРИТЕТИ держави Україна – життя та здоров’я людини.

То скажіть, чому, наприклад, на святкування Дня Європи, інших свят ми кошти маємо, навіть на те, щоб привезти чергові «поющі труси» до Вінниці, інших міст? А нагодувати породіль, майбутніх матерів, що виношують генофонд нації, немає за що?

Для міста, кожного із районів знайти кошти на шматочок м’яса чи риби для породіллі хоча б раз на день – не велика проблема.

Однак те, що досі їх ніхто й не думав шукати – наштовхує на великий сумнів щирості намірів робити все для Матері та Дитини в нашому суспільстві.

Між іншим, хочу нагадати, що в європейських країнах, до яких ми так прагнемо, щомісяця на утримання бездомних кішок (наприклад, у Німеччині) виділяється 40 євро. То що – наші матері в Україні, новонароджені у Вінницькій області варті меншого, аніж там бездомні кішки?

Вже там, у пологових будинках, ситуацію у яких вивчала, лікарі та медперсонал – старожили – підкреслювали, що навіть після страшної війни, що забрала 72 млн життів і кожного 7 українця, в пологових харчували м’ясом, бо розуміли, наскільки це важливо.

Саме там я побачила десятки майбутніх мам, здебільшого студенток та мешканок віддалених сіл. Вони сиділи на цих «похльобках» чи простроченій ковбасі тижнями й кошти витрачали на цілі списки дороговартісних ліків. Бо мають допомогти! Але чи допоможуть їм дороговартісні ліки при такому харчуванні, яких дітей вони виносять, не маючи вітамінів та вуглеводів у такі критичні моменти для їхніх та наших українських дітей?

Що казати, якщо навіть у тюрмах для злочинців передбачене у раціоні м’ясо. Яке – це вже інше питання…

Якщо когось ще не переконала в надважливості порушеної проблеми, то можу навести іншу не менш вражаючу статистику – сьогодні лише у Вінницькій області на повному утриманні у держави, тобто на ваших зі мною податках знаходиться 18 допоміжних шкіл-інтернатів, де знаходяться хворі діти із відставанням у розвитку, з ДЦП, серцево-судинними, іншими захворюваннями. На це держава тратить у тисячі разів більші кошти, якщо не у мільйони…

Кожен, навіть середньої ланки спеціаліст, у час розвиненої меддіагностики вам засвідчить, що в переважній більшості ці діти – травмовані непрофесійними лікарями у пологових будинках, народжені недостатньо доглянутими матерями, не нагодовані, врешті, у перші тижні та місяці свого розвитку.

Для прикладу – в тій же Німеччині закладів для відстаючих, хронічно хворих дітей 1-2 на округ. А то й зовсім відсутні.

Пишу не тому, щоб піддавати когось критиці. Розумію, що сьогодні влада дісталась не в найкращому варіанті керівнику будь-якого рівня, й не вистачає всім всього і багато…

Але якщо ми й далі «похльобками» годуватимемо в пологових наших матерів з грудничками й цинічно еліта нації та влада одягатиметься в дороге «армані» чи «гуччі», щоб потусуватися в центрі Вінниці чи Києва в Дні Європи, щоб засвідчити своє «європейське» обличчя, то бачити Україні ту Європу тоді «як рак свисне».

Перешоджерело http://33kanal.com

Автор Тетяна Редько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.