0

Поведінка міністра Степанова дивує

Протиковідні заходи в Україні почалися продажем масок до Китаю з держрезерву, а закінчаться вони постачанням китайської вакцини – нікому не потрібної і закупленою на 1 долар дорожче через фірму-прокладку.

Пригадується дитяча пісенька: «Жили у бабусі два веселих гусі: Один – сірий, другий – білий…». Тільки, якщо у бабусі гуси були веселі і танцювали, то у Зеленського  два серйозні реформатори «мутки мутили», принаймні вирази облич у них завжди були серйозними. Один – Радуцький, другий – Степанов.

У політиці не діє презумпція невинуватості. Політик не може потрапляти під підозру і не може мати погану репутацію. Пересічним доводити нічого не потрібно, їм не потрібні рішення судів. Якщо масок у час «Ч» нема, а потім вони з’являються за ціною у 20 разів дорожче, то значить їх продали до Китаю, бо звідти все почалося. А зробив це той, у кого репутація бариги. Якщо вакцини закуповуються китайські і не через ДП «Медзакупівлі», а через фірму прокладку – значить міністр «наваритися». Якщо Жумаділов прийшов на посаду директора за каденції Уляни Супрун, то значить в очах більшості медиків він поганий і його можна легко звинуватити  у непрофесійності та саботажі закупівель, екстраполюючи дворічні супрунівські постачання стентів та ліків колись на всі інші закупівлі сьогодні.

Очікувано конфлікт між директором ДП «Медичні закупівлі України» Арсеном Жумаділовим та міністром охорони здоров’я Максимом Степановим розділив медичну спільноту на дві нерівні частини – прихильників Жумаділова (їх менше) та прихильників Степанова (їх більше). Кожна зі сторін наводить свої аргументи і вважає себе правою. Проблема тільки у тому, що неправі обидві сторони і захищати тут нікого. Але найбільше неправий Степанов і всі, хто його захищають. І ось чому.

У міністра є влада. А це означає, що звільнити директора ДП «Медзакупівлі» він може за кілька годин за невиконання функціональних обов’язків чи профнепридатність. Хочеться нагадати, що Уляна Супрун, перебуваючи у МОЗ на «пташиних» правах в статусі «в.о.», не соромилися звільнити директорку «Держлікслужби» Наталію Гудзь за те що вона намагалася не допустити до застосовування неперевірені вакцини в Україні, зібрані у якості «гуманітарки» невідомо звідки, а також непевний статус «в.о.» не заважав по «бєспрєдєлу» зільнити ректора НМНУ Катерину Амосову. Також міністр, якщо дуже захоче, може ініціювати кримінальне справу за зрив закупівлі вакцини. Але Степанов цього не робить, і не важко здогадатись чому. Тому що не для того він прийшов у МОЗ. Ну й не важко здогадатися, що для того, аби когось у чомусь звинувачувати чи звільняти з роботи потрібно самому себе впевнено почувати перед законом.

Всі розмови про порушення процедури закупівель та протизаконного використання бюджетних коштів ДП «Медзакупівлі» встановлені Рахунковою Палатою є розмови ні про що. Якщо це має місце, то кому як не Степанову порушувати ці питання перед НАБУ та різними антикорупційними органами? Як кажуть футбольні уболівальники: «не забиваєш ти – забивають тобі». І Жумаділов «забив», написавши заяву у НАБУ за закупівлю протикоронавірусної вакцини в обхід ДП «Медзакупівлі».

Взагалі дивує поведінка високопосадовця такого рівня – знати, що МОЗ зобов’язано все закуповувати виключно через ДП – укладати угоду через комерційного посередника, а потім ще й пробувати вирішити питання через Crown Agents – міжнародних аферистів, послугами яких користувалася політична опонентка Супрун.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.