0

Про ймовірність призначення заступником міністра Младени Качурець, або Як поділяються «грантоїди»

Стовпи суспільства. Георг Гросс. 1926 р.

Коли Богдан Хмельницький валив Польську недоімперію, то він і гадки не мав, що результатом визвольної боротьби козаків стане їх поневолення повноцінною Московською імперією. Коли Чорновіл та Лук’яненко розвалювали СРСР, мабуть, вони також не уявляли, що потраплять під владу імператора американських євреїв Сороса. Отже, просто боротися проти імперії не маючи імперського мислення – безсенсово. Мрія про свій шматок земельки, вишневий садок та хрущів закінчиться новими американськими колгоспами-фермами або ж ізраїльськими кібуцами. 

Запекла боротьба із Супрун, яка не давала реалізувати мрію про «вишневий садок» очікувано закінчилася приходом вихованців Сороса та гранітоїдів. І це закономірно для країни, котра за 28 років не підготувала жодної медичної людини, яка могла б артикулювати справжні проблеми і сказати живе слово. Це логічно для країни, котра не знаходила бюджетних коштів для виховання людей з державним мисленням. Держава 28 років сипала мінеральні добрива під бур’ян і ретельно викошувала, підрізала, вирубувала, викорчовувала культурні рослини засипаючи місця, де вони росли отрутохімікатами. Так у нашій країні заколосилися поля соціальних будяків засіяних державою за бюджетні кошти та армія осіб вивчених для виконання завдань представників золотого мільярду. Показує на те, що від останніх надійшла команда підкосити бур’ян та прорідити будяки, а разом із ними травичку та милі польові квіточки. 

Грантоїди у нашій країні з’явилися не сьогодні, не вчора і не позавчора. Грантоїди в Україні з’явилися десятки років тому. У 1996 на кафедрі фтизіатрії та імунології ми заповнювали якісь анкети, помагаючи отримати американський грант для якоїсь там науки, яку провадив для когось молодий професор Зайков. Грантоїдами не є лише члени нового складу МОЗ. Ними є багато урядовців. На закордонних грантах виховано ціле покоління державних службовців. Ми дійшли то того, що представником України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу у 2016 році призначено навіть не випускницю Києво-Могилянки, а просто громадського діяча, яка фінансувалася за іноземні гроші більше десяти років. Це Оля Айвазовська. 

За цей час грантоїди інституціонулізувалися та інтегрувалися в наукове середовище. Теперечки вони не якісь там громадські активісти, антикорупціонери, блогери та журналісти. Нині вони доктори наук, доценти, викладачі, народні депутати. І цих людей ви можете зустріти не лише у Могилянці, а в університетах імені Шевченка, Франка, Каразіна, Федьковича, Мечнікова. Тому, хочемо ми цього чи не хочемо, але маємо з ними рахуватися та співпрацювати. Я б навіть запропонував якесь нове слово для їх позначення. З позитивною конотацією. Щось на зразок євреї, роми, афроамериканці, геї – слова, які прийшли на заміну жидам, циганам, неграм, педерастам відповідно.

Так ось, поки ми не навчилася бюджетними грошима виховувати потрібних для суспільства людей пропоную всіх гранітоїдів в системі охорони здоров’я, вихованих грошима Сороса і не лише поділяти на дві великі групи: філантропи та мізантропи. Перші люблять людей, а інші їх не люблять. Перші відчувають людей та мають почуття, а інші не відчувають й наділені просто інтелектом, практикуючи інтелектуальну мастурбацію з метою отримання єдиного почуття – задоволення. 

Я розумію, що Сороса теж називають філантропом, але йдеться про тих філантропів серед гранітоїдів, які люблять тих людей, котрі живуть на українській землі. Джордж також любить Homo sapiens, але обраних Богом та з інших земель. 

Сьогоднішня ротація персонального складу МОЗ багатьох ставить у складне становище. Дуже непросто однозначно висловитись з приводу зміни керівного складу міністерства, нових радників та заступників. Глобально ротацію можна було б оцінити як заміну мізантропів філантропами, якби не одне «але» – Младена Качурець. 

Дуже багато людей легковажно ставляться до її бекграунду. Нагадаю, що за каденції Супрун Качурець «по беспредєлу» звільнила ректора НМУ Амосову, призначила Кучина, який заочно звільнив 20 співробітників керівного складу університету відправивши їм поштою трудові книжки. А також ця пані спокійно просувала у життя найганебніший в історії МОЗ проект концепції професійного ліцензування лікарів, який ще «похлєще» медразверстки НСЗУ – структури, котра закуповує послуги, які їй ніхто не продає, бо нема ні послуг, ні ціни, і закуповує вона не знати що у себе.

Людина може чогось не знати, може навіть не розуміти що вона говорить. Але дуже небезпечно коли особа не відчуває що вона говорить і кому вона говорить. У нас було б куди менше проблем з НСЗУ, якби посадовці, які говорять про закупівлю послуг просто відчували. Тоді б вони відчули, що вони не є покупцями, оскільки їм ніхто нічого не продає. Качурець якби мала здатність відчувати, то відчула б що ліцензування не встановлює справедливість та не несе добро ні лікарям, ні пацієнтам. Заходити на посаду заступника міністра МОЗ без медичної освіти – це також гостре порушення чуттєвої сфери. Ніхто не може займатися вищою медичної освітою не пройшов повний десятиричний цикл цієї освіти. Розуміння завжди починається з відчуття. Воно запускає інтелектуальні процеси. 

Постмодерн – це виховання інтелектуалів без почуттів. Головним осередком постмодерну в Україні є Києво-Могилянська академія. А тепер уявіть собі, щоб на посаду заступника міністра юстиції зайшов лікар після Школи охорони здоров’я і розпочав реалізацію проекту ліцензування адвокатів та замахнувся на реформування вищої юридичної освіти.

Юристам, перед тим як пхатися в медичну сферу, для початку треба було б навести порядок з юридичною освітою. Там безладу, хабарництва, перевиробництва кадрів куди більше, ніж у вищій медичній освіті. Якщо Качурець такий незамінний кадр для прем’єра Гончарука, то може її у Мінюст відправити, заступницею міністра?

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.