0

Про колективний імунітет та паспорти вакцинації

Загалом дуже дивним виглядає пропаганда в Україні вакцинації проти коронавірусу. Не інформаційно-прсвітницька робота, а саме пропаганда. Пропаганда шляхом застосування різних прийомів – від вакцинування переможниць Євробачення руслан у прямому ефірі до повідомлень про вакцинацію духовних лідерів далай-лам. Особливо якщо врахувати, що адепти вакцинації як єдиного методу протиепідемічних заходів при COVID-19 всі стовідсотково є апологетами доказової медицини та логоцентристами.

Ефективність вакцинування для досягнення колективного імунітету при коронавірусі є недоведеною. І ще не скоро буде доведеною, якщо таке взагалі можливо за допомогою тих вакцин, які сюди завозять. Натомість набуття імунітету (індивідуального та колективного) при респіраторних вірусних хворобах у природний спосіб є стовідсотково доведеним фактом. Наголошую – стовідсотково! Так, він ненапружений, нестійкий і так далі, але він з’являється та певний час є.

Головною неартикульованою (поки) претензією прихильників формування колективного імунітету за допомогою вакцинації до прихильників набуття цього імунітету природним шляхом є звинувачення у нараженні на небезпеку тих, хто є противником «природного відбору». Але ця проблема вирішується саме вакцинацією для тих, хто боїться. Однак чомусь вакцинатори всі свої зусилля докладають для примусу вакцинуватися тих, хто обрав інший шлях, але так само приймає участь у спільному проекті з набуття колективного імунітету. Ну і просто дикунським невіглаством – навіть більше – нахабством, виглядає спроба легітимізувати так звані вакцинальні паспорти.

Вакциновані чомусь хочуть поставити себе вище за тих, хто перехворів. Виникає питання – на яких підставах? У ХХІ столітті уже відомо, що людина, яка перехворіла грипом має більш надійний і якісний імунітет (далеко не по життєвий і не такий напружений, але має), ніж особа, яка уникала прямого захворювання шляхом вакцинацій. Тобто в системі колективного імунітету особа яка реально перехворіла і вижила є більш цінною. Більше того, якщо слідувати за логікою прихильників ковідпаспортів, якраз найнебезпечнішими для суспільства є ті, хто потребують вакцинації через те що довше і важче хворіють, а значить більше викидають в повітря вірусів. А найбезпечнішими є люди без антитіл, які взагалі не чутливі для вірусу – їх рибосоми не виступають у ролі фабрики з випуску вірусів. Але чомусь найбільш небезпечні для поширення респіраторних вірусів громадяни намагаються представити себе найбільш безпечними, тому що вони вакциновані. Це повна дурня, яка дуже швидко буде візуалізована після того, як вакциновані почнуть хворіти повторно і наражати на небезпеку собі подібних. Саме люди з природним слабким імунітетом наражатимуть на небезпеку таких самих людей з слабким імунітетом.

Станом на сьогодні ми уже можемо зробити висновок, що людство вступає в епоху респіраторних вірусів, які будуть з’являтися несподівано і швидше за все несподівано зникати. Ці віруси будуть новими для людини і тестуватимуть на повноцінність всі ланки імунітету. Оскільки патогени будуть новими, то і вакцин ніяких до них не буде, принаймні на початкових етапах. А це означає, що не на вакцини треба робити ставку. Вакцини, звичайно будуть.

Щодо індійської продукції, яку завезли в Україну, то зовсім не факт, що вона викличе вироблення антитіл проти коронавірусу. Радянський гемодез, вироблений на Вінницькому м’ясокомбінаті, після інфузії також викликав вироблення антитіл та пірогенну реакцію. Тільки це інколи закінчувалося гострою нирковою недостатністю і, головне, не мало ніякого відношення до імунітету. Пірогенна реакція після введення CoviShield протягом 24 годин також не може сприйматися як критерій ефективності, а вироблення антитіл може відбуватися на артефакти імунобіологічного препарату і не матиме нікого відношення до захисту від COVID. Не треба про це забувати. Все з’ясується через рік-два – час, через який даний штам корона вірусу може бути вже не актуальним.

Висновок. Найбільшу небезпеку для суспільства представлятимуть якраз ті, хто матиме слабкий імунітет і потребуватиме постійної вакцинації. Спроба слабких людей поставити себе вище сильних за допомогою залучення державного апарату насильства закінчиться конфліктом з передбачуваними наслідками – як для бажаючих щеплюватися, так і для держави.

 

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.