0

Про нараду з питань розвитку сільської медицини за участі Президента

Майстер тортів. Яновська О.Д. 1937 р.

Для того, аби усвідомити драму української медицини варто витрати годину і передивитися у запису нараду з питань розвитку сільської медицини за участі Президента, котра відбулася 11 вересня в лекційній залі Національного медичного університету ім.. Богомольця. Політичні актори, блазні та фрики прочитали лекцію медичній «еліті» про те як має бути організована медицина на селі. «Еліта» сиділа у залі і плескала у долоні.

Під час наради сплив один цікавий факт, на який не звертає уваги громадськість, – Марина Порошенко, дружина Президента країни, захистила дисертацію, під науковим патронатом Катерини Амосової «Згортаюча та тромболітична  активність тромбоцитів у хворих ревматоїдним артритом». Тобто у Президента країни був радник з медичних питань, який щодня протягом трьох років вдома міг привернути увагу верховного головнокомандувача про ситуацію в медичній сфері прямо вдома на кухні.  Доречно зауважити, що чоловік Марини Анатоліївни у публічній політиці майже 20 років і займав різні посади, у тому числі й посаду секретаря РНБО.

Чи то Марина Порошенко якось не так доповідала чоловікові про медичні проблеми, чи то Петро Олексійович недослуховувався дружини, але на медичну сферу гарант Конституції звернув лише у 2017 році після 3 років президенства. Й те тільки у частині сільської медицини. Мета цього допису пояснити, що означає така увага.

Не тримаючи інтриги можна одразу сказати, що акція у медичному університеті означає старт передвиборчої кампанії. Якщо хтось раптом запідозрив турботу Президента до сільського населення, той сильно помиляється. Головна ідея «багатополосного» інтернетзв’язку на селі – це експансія на електоральне поле головного конкурента на президентських виборах Юлії Тимошенко. Єдина різниця між двома конкуруючими між собою політичними акторами Порошенко і Тимошенко полягає у рівні жадібності. Юлія Володимирівна – людина щира. Вона легко розлучається з украденими чи експропрійованими коштами на користь своїх «бабусь». А ось Петро Олексійович – жлоб. Про жадібність Порошенка пишуть депутати з його фракції.

«Багато людей, особисто знайомих з Петром Порошенком, відзначають одну його рису – жадібність. Він не бачить сенсу ділитися там, де може все забрати собі – незалежно від того, чи це стосується грошей, чи влади, чи права на істину в останній інстанції», – саме так характеризує нинішнього президента країни Сергій Лещенко.

Окрім жадібності, Порошенко страждає на марнославство, що стало причиною оточення його різного роду посіпаками. Останні, використовуючи прихильність гаранта до приємних слів, проштовхують різного роду ризикові політологічні трюки, котрі матимуть важкі політичні наслідки

Варто нагадати, що Юлія Володимирівна у 2010 закупила за бюджетні кошти автомобілі «Опель» для сільської медицини, однак це не дозволило їй перемогти на виборах Віктора Януковича. Погодимось, що автомобілі «Опель» – не рівня телемедицині. У Петра Олексійовича є шанс покращити свої президентські шанси на 2019 рік, розігравши медичну «тему». Селу потрібні дороги та автомобільне сполучення. Нічого не може порівнятися з особистим спілкуванням з лікарем. І мова іде про якихось 20 км до районного центру. По нормальних дорогах це 20 хвилин.

Для старту цієї програми навіть не треба грошей. Необхідно зняти «вікові» обмеження та мита на ввіз авто з-за кордону. Головними вигодонабувачами цього  рішення стануть якраз селяни, які зможуть придбати власне авто за 2-3 тис доларів. Отримавши авто, селяни значно активніше візьмуться за вирішення питання доріг.

Але не будемо збивати Петра Порошенка з «вірного» шляху. Телемедицина, так телемедицина. Раз Порошенку лестять слова Ольги Богомолець, що ця штука допоможе нам зробити прорив, подолати відсталість та забезпечить зарплату медикам у 2-3 тис євро, то нехай буде так. Навчання на факультеті міжнародних відносин та міжнародного права є безсилим проти жадібності і марнославства.

Хочеться нагадати всім політичним акторам, клоунам та фрикам, що з часів винаходу радіозв’язку  з’явилося телебачення, стільниковий зв’язок і ще багато чого, що давно увійшло в життя сіл, але це не дало прориву в медичній сфері не лише у селі, а навіть у місті.

Очевидно, що окрім політологічних аспектів та впливу телекомункаційного лобі в оточені президента важливу «ролю» у протягуванні телемедицини відіграла необхідність проведення реформи первинної ланки. Всім очевидно, що «наблизити» лікаря загальної практики до мешканців сіл без автомобілів та доріг не вдасться ніяк, тому наближення вирішено зробити телемедициною. В адміністрації президента чомусь вважають, що якщо неук з середньою медичною освітою побачить на екрані монітора обличчя неука з вищою медичною освітою, то це подовжить тривалість життя селянина до 80 років. У якості подяки він приходитиме щоразу на вибори і завжди голосуватиме за владу.

Загалом виступ політичних акторів, блазнів та фриків зайвий раз підтвердив повне нерозуміння сенсу озвучених ними термінів і думок.

Так Петро Олексійович відзначив, що витрати на медицину – це не видатки державного бюджету, а інвестиції в націю та інвестиції в еліту. Держава, в свою чергу, має можливість забезпечити надання послуг безкоштовно, а медичне страхування може забезпечити ефективну світову модель, яка забезпечить справедливими відносини пацієнта і лікаря. А ми щось хочемо від блазнів і фриків.

Ольга Стефанишина прийшла просити політичної волі щоб не фінансувалися ліжко-місця і опалення приміщень. У Марії Гайдар первинний рівень – це і центри ПМСД і районні лікарні. Віце-прем’єр Зубко все очікує, що хтось для нього напише перелік послуг на первинному рівні. Зубко ніяк не розуміє, що переліку послуг не буде, оскільки при визначені первинної медико-санітарної допомоги використані критерії, які не дають можливості досягнути визначеності.

Висновки. Очевидно, що ВР України прийме щось у сесійній залі. Президент готовий на будь-які компроміси по медичній реформі, але лише на такі, котрі не вимагають коштів і які допоможуть йому потіснити Юлію Тимошенко у боротьбі за президенство.

Телемедицина ніяким чином не покращить доступності та якості медичного забезпечення для жителів сіл.

Ефективність телемедицини для задоволення президентських амбіцій політичних імпотентів має такий самий ефект, як використання фалоімітаторів для забезпечення оргазму у фригідних жінок.

Нарада з питань розвитку сільської медицини за участі Президента надихнула нас скласти піраміду медичної ієрархії, яку ми пропонуємо для наших читачів. Це, мабуть, єдина користь від проведеного заходу.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.