0

Про небезпечні підходи у промоції індійських вакцин від доктора Комаровського, або Кого не треба слухати під час пандемії

Останній пост доктора Комаровського про вакцинації вимагає реакції. Питання не у тому, що дядя Женя топить за індійську вакцину, а у тому, що він дуже часто відмотує назад і змінює свою позицію. Тепер CoviShield уже нормальна, тоді як ще кілька днів тому була не дуже.

Але це все звичні речі. Проблеми в іншому. Промотуючи вакцину Комаровський апелює до економічного розвитку Індії, розповідаючи про космічні супутники та ядерні бомби. Але справа у тому, що довіра до таких інтимних речей як вакцина формується не з космічних кораблів чи ядерних боєголовок, а з продуктів культури. Дуже хочеться запитати у дяді Жені чи він дивився колись індійське та британське кіно. І чи порівнював відзняті кінокартини. Нормальна людина після перегляду індійського фільму ніколи не вколе собі імунобіологічний препарат виробництва Індії.

Китайці також мають ядерну бомбу і запускають ракети в космос. Тільки в китайській культурі немає моралі. Ось у чому проблема. А в індійській її майже нема. Тому у індусів крадіжка називається бізнесом. І ви ніколи не знаєте, що індус забодяжить за хімічною формулою переданою англійцями на фармзавод. Окрім того, знати формулу гепарину ще не свідчить про здатність відтворити копію цієї формули в продукті. Як казав покійний Жванецький їх «на пару» бєрьоть, а наше «на пару нє берьоть».

Ну і я рекомендував би бути обережнішим з критикою політиків. Дядя Женя закликає не слухати політиків, а слухати лікарів.

По-перше, лікарям, при всій повазі до них, поки далекувато до політиків у всіх значеннях, і одних медичних знань не достатньо для прийняття рішення по вакцинації на державному рівні. По-друге, якщо політики дадуть інформаційну «отвєтку» по лікарях, то не залишиться бродячого пса, який захоче помочитися біля ноги самого відомого ескулапа. По-третє, кого точно не варто слухати, так це залежних від транснаціоналів медичних горлопанів, залежних від грантів медичних активістів, спікерів фармфірм, які за рік можуть хвалити і лаяти один і той же препарат по два рази, а також мегапоплярних та лайко-залежних монетезаторів «ютубу». Ось цих всіх точно не варто слухати.

Треба розбиратися самостійно і слухати себе. Медикам дається диплом не для того, аби вони жили мізками Комаровського, а пересічним дали сімейних лікарів також не для того, щоб радитись з «ютубом». Сімейні лікарі мають активно працювати з підписантами декларацій складаючи індивідуальний план перестройкі макроорганізму на п’ятирічку для його боротьби з коронавірусом. Як колись при Горбачові. А ще медикам наполегливо рекомендую подивитися серіал «Корона» та «Картковий будинок» для того, аби дізнатися про різницю між англосаксонським світом та світом індусів.

 

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.