0

Про небезпеку негативного впливу на медичні уми наслідків конфлікту між президентом та прем’єром

Політичні конфлікти або протистояння «верхів» традиційно негативно позначаються на «низах». Звичайні люди погано розбираються в політологічних тонкощах і роблять неправильні висновки. Ці неправильні висновки стають причиною неправильного вибору і розколу в суспільстві, часто зовсім не по лінії добра і зла.

Для медиків нещодавня сутичка між президентом та прем’єром також є дуже небезпечною, оскільки може легко з одного боку розколоти численний табір невдоволених медичною реформою, а з іншого боку дезорієнтувати їх. Вся справа у тому, що до «касетного скандалу» відповідальність за стан справ в охороні здоров’я лежала виключно на президентові Зеленському. Гончарук, Радуцький, Скалецька та інші були його органічним «продовженням».

Однак після розповідей про пустоти в голові головнокомандувача та його примітивне розуміння в економіці від людини, яка на посаді прем’єра називає себе економічним профаном все докорінно змінилося. Змінилося,  тому що певна частина народних депутатів в оточені президента подала його як представника сил добра, схвильованого падінням економіки та невиконанням дохідної частини бюджету не рекордні 50 млрд грн. внаслідок організації спекулятивної піраміди з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).

Для тих, хто не розбирається в схемах з ОВДП, достатньо було просто подивитися на винуватий вираз обличчя прем’єра Гончарука та послухати повчальні настанови хороброго лицаря Зеленського, щоб зробити «правильні» висновки хто є світлом, а хто є темрявою.

Перше, що важливо розуміти. Розіграний спектакль з відставкою обов’язково цією відставкою закінчиться, але тоді, коли Зеленському буде потрібно зв’язати весь напрацьований негатив з кимось, наприклад з прем’єр-міністром. І ніяка протекція США чи Сороса Гончаруку не допоможе. Просто ще не час. Не прийнятий закон про землю, не стали очевидними провали з наповненням дохідної частини бюджету і ще багато чого.

Друге, що важливо розуміти. Президент країни має перелік поганих справ, який він запланував виконати. Очолюють список: питання «миру» з Росією, розпродаж землі іноземним корпораціям. Є ще багато чого, наприклад, знищення колективної форми захисту трудових прав шляхом прийняття закону «про рабство», розпродаж стратегічних підприємств. Для реалізаціє цієї програми Зеленський і набирав команду вірних людей. Так вперше в Україні до розпродажу землі публічно долучилися посадовці МОЗ з міністром на чолі.

У чому проблема. Проблема полягає у тому, що кожен член команди президента має свій окремий список поганих справ. Реалізація програми власних поганих справ часто стоїть на заваді «програмі» президента. Спекулятивна піраміда ОВДП, яку очолює розхвалена Радуцьким професіонал міністр фінансів Оксана Маркарова, завдає шкоди загальній справі «Зе» з розпродажу країни. Тому президента це турбує. А не тому що він переживає за нас з вами. Ще його турбують неадекватно високі зарплати чиновників. Але високі премії це не просто роздратування суспільства, яке непотрібне зараз Володимиру Олександровичу. Високі зарплати – це оплата бюджетними грошима шкідливої діяльності урядовців, про що «Зе» не говорить. І, якби не жлобство і нахабність Вітренка та Коболєва, то ніяких завдань під час примирення за круглим столом щодо зменшення оплати праці паразитів та шкідників прем’єр Гончарук не отримав би. Так звані топ-менеджери «Нафтогазу» не просто мають отримати 700 млн грн., це оплата за зменшення видобутку газу власного виробництва від наших зарубіжних «партнерів» представлених у Наглядовій раді «Нафтогазу». Тобто Вітренко і Коболєв обслуговують інтереси американських імпортерів зрідженого газу. А президент Зеленський тим часом домовляється про його прямі поставки з країною, яка майже щодня вбиває наших солдатів.

До переліку поганих справ президента входить і передача у концесію закладів охорони здоров’я. Це відбуватиметься через перетворення лікарень у КНП з подальшим їх банкрутуванням та зміною власника на нового з грошима. Це буде не класичний грузинський варіант, а наш – український. Частина лікарень залишиться КНП, частина потрапить під розпорядження інвесторів, частина закриється. Радуцький – бізнесмен, і він відображатиме інтереси собі подібних – простих, швидких, хитрих та жадібних. Звичайний бізнес. Ну і додатковий бонус – послаблення конкурентів – лікарень, які залишаться КНП, але з яких підуть найкращі лікарі внаслідок створення нестерпних умов праці. Поки така діяльність Радуцького не сильно дратує Зеленського. Але як тільки на вулиці з’являться намети протестувальників, так зразу «Зе» помітить медичну реформу, так, як він помітив невдоволення високими зарплатами чиновників та спекулянтів з Мінфіну.

Висновок. Команда Зеленського – це група людей, яка підрядилася на виконання переліку поганих справ президента, але кожен член цієї команди має власний, додатковий, список поганих справ. Якщо одночасна реалізація поганих справ з різних переліків входить у протиріччя з поганими справами президента – виникає конфлікт і намагання один одного надурити. Але всі ці люди є однією групою, яка працює проти держави та проти суспільства. І серед них немає хороших і поганих. Там всі по-різному погані і шкідливі. І головне. Ніяких інших людей при зміні уряду залучено не буде.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.