0

Про політичні розклади

Урочисте засідання Державної ради 7 травня 1901 на честь столітнього ювілею з дня його заснування. Ілля Рєпін.

Урочисте засідання Державної ради 7 травня 1901 на честь столітнього ювілею з дня його заснування. Ілля Рєпін.

Як відомо Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я відхилив урядові законопроекти стосовно реформи охорони здоров’я та автономізації медичних закладів.

За відповідне рішення в середу проголосували 6 з 10 присутніх на засіданні комітету народних депутатів.

Після «зради» міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі все одно розраховує на «перемогу» завдяки допомозі народних депутатів. Зокрема він розповів, що минулого тижня письмово попросив усі фракції про зустріч і вже отримує від них відповіді. Міністр хоче ще раз все детально презентувати і пояснити, чому це потрібно і чому це важливо.

Ми робимо свій черговий прогноз. Зусилля Квіташвілі будуть марними. Законопроект у ВРУ не набере необхідних 226 голосів. Міністр ніяк не може зрозуміти, що його «реформаторський» продукт не потрібний політичному істеблішменту. Передусім все це не потрбіне блоку Петра Порошенка, який висунув Квіташвілі на посаду міністра.

Позиції висловлені на засіданні профільного комітету дозволяють нам зробити висновки, що за «реформаторський»  законопроект не голосуватимуть «Батьківщина», «радикали» Ляшка «Опозиційний блок», «Відродження». Малоймовірне голосування «Волі народу». Цілком можливо, що по максимуму проголосує «Народний фронт» (n= 81). Зробить він це для того, аби допомогти конкурентам по максимуму взяти відповідальність за дурниці грузинського «фахівця». По «безтолковці» проголосує більша частина «Самопомочі» (всього 26). Фракція президента (146) розколеться. Не проголосує за законопроект частина орієнтована на опозиційників, тобто колишніх регіоналів, а також ті на кого зможе вплинути пані Богомолець.  Справа у тому, що у «помаранчевому» таборі немає серйозних фахівців у питаннях медицини, тому частина порошенківських багнетів орієнтуватиметься на експертну думку біло-блакитних. Сам Порошенко, на нашу думку, не втручатиметься в процес і не стане нікого нагинати, що залишає певну інтригу. Непередбачуваним буде голосування позафракційних (47), але більше 20 голосів вони не дадуть. Позитивний висновок головного науково-експертного управління нічим не допоможе.

Мотиви неголосування за автономізацію лікарень будуть різними, але ситуація може виявитися унікальною: і у відставку не відправили, і законопроект не прийняли.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.