0

Про пропозицію передати естафетну паличку світового танцювального флешмобу «Jerusalema» головним бенефіціарам реформи колективу НСЗУ

Працівники Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги потанцювали на вулицях міста під хіт «Jerusalema». З’ясувалося, що танці медиків відбулися в рамках всесвітнього флешмобу. Тобто люди у білих халатах прийняли виклик, скажемо так.

Зрозуміло, що подібного роду ініціативи в охороні здоров’я спускаються з самого верху. Хореографія, репетиції, зйомка з дрону у чотирьох різних локаціях, монтаж тощо це вам не самоорганізуватися на святкування дня народження головного бухгалтера чи розпивання слабоалкогольних напоїв на «8 березня» на робочому місці. Хоча і організатори акції завбачливо подякували хореографам та операторам за безкоштовно надані послуги, всім зрозуміло, що ця безкоштовність умовна, а саме головне – вона не обійшлася без впливового та зацікавленого організатора. Ця очевидність формулює перше запитання: хто замовив танці? Друге запитання: з якою метою?

Відповіді лежать на поверхні. Оцінка проста. Якщо це зробив колишній міністр Степанов – це дуже погано. А Якщо це зробило НСЗУ, то це ще гірше, ніж дуже погано. Мета замовлення танців одна – показати, що реформи ідуть та, як казав Йосип Вісаріонович на першій всесоюзній нараді робітників та робітниць: «жить стало лучше – жить стало веселей». Середній вік сімейного лікаря та медсестер сімейних амбулаторій стрімко наближається до пенсійного, тому працівниці «екстренки» виявилися дуже навіть танцюбабельними серед вигодонабувачів реформи.

Саме цей збіг обставин пояснює той факт, що танцювальну естафетну паличку в Україні прийняли не працівниці Нафтогазу, Енергоатому, Нової пошти чи накрайняк мережі «Макдональдс», а саме медики та саме працівниці швидкої медичної допомоги. Вони мусили відтанцювати за підвищення заробітних плат і показати, що реформи так йдуть, що аж хочеться танцювати.

Традиційно у третю неділю червня вся прогресивна медична громадськість відзначатиме день медичного працівника. За правилами свята найкращих відзначають грамотами підкріпленими конвертами. У столиці дуже часто в конверти кладуть не гроші, а інші цінності. Наприклад, сертифікати на кілька занять з танців. Чому б на день медика не привітати самих кращих та успішних, які першими відгукнулися на медичні реформаторські ініціативи уряду і зараз отримують куди вищі зарплати, ніж працівниці «швидкої». Привітати грамотами та конвертами з сертифікатами на кілька танцювальних занять для участі у танцювальному флешмобі під композицію «Jerusalema». Звичайно мова іде про нагородження грамотами та сертифікатами всього колективу НСЗУ.

Навчання з танців проводитимуть найкращі медсестри з руху «Будь як Ніна». Хореографи: Ніна Козловська та Оксана Слободяна. Танцювальними локаціями обрати приватні садиби та двори будинків головних лікарів та голів ДОЗ. Зйомка – Геннадій Маркевич.

Це буде дуже красиво. Колектив НСЗУ з щасливими та усміхненими обличчями танцюють біля маєтків головних лікарів під хіт «Jerusalema». А то реформа виходить якась не відтанцьована. За пару вихідних можна відпрацювати на подвір’ях та дворах всіх головних лікарів, яким НСЗУ підписала угоду на фінансування. Їх не так багато. Ну і головні лікарі не повинні соромитися. При прибутті танцювальної групи з НСЗУ долучатися: совати в такт ногами і ритмічно дригати корпусом. Все як звичайно.

 

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.