0

Про важливість розуміння політичного контексту карантину

Переважна більшість людей упускає головний момент карантину – політичний контекст всіх цих обмежувальних та заборонних заходів. Політичний контекст можуть зрозуміти тільки ті люди, котрі якусь частину свого життя провели у неринкових стосунках. Назвемо це так. Це вуличне виховання в дитинстві, служба в армії, виховання в спортивних інтернатах (професійний спорт), перебування у в’язниці. Інші люди, які виховувалися в культурних, але оранжерейних умовах, а потім потрапили одразу в ринкові стосунки і в їх життя увійшов прибуток не можуть розуміти і відчувати політичний контекст. Не можуть і все. Як правило це жінки, відсотків так дев’яносто дев’ять, а також чоловіки з вищою медичною освітою, також відсотків так дев’яносто дев’ять.

Політичний контекст можуть розуміти і відчувати тільки якась частина чоловіків. Повторюся: які або частину свого дитинства виховувалися вулицею, займалися професійно спортом, служили в армії, сиділи в тюрмі, або по життю є «бродячими собаками». У перерахованих місцях логіка міжлюдських взаємин не формується через профіт, і не формується через кар’єрне зростання, правові норми тощо. Логіка взаємин там формується через нав’язування волі та силу.

Політика це також нав’язування волі. Цей процес передбачає промацування і зондування слабкостей. Для того, аби потім підкорити або нагнути.

Чому частина людей, переважно чоловіків, гостро сприймає обмежувальні карантинні заходи? Тому що чоловіки відчувають, що їх перевіряють на слабкість. Їх перевіряють чи готові вони за першим свистком поліцейського розбігтися по норах. Чи може вони будуть битися? Їх перевіряють чи готові вони злякатися наступного коронавірусу, який з’явиться в акурат, коли у влади виникнуть проблеми з легітимністю чи рейтингами. Наступний COVID уже буде не падати на землю як цей, а літати в повітрі тиждень і передаватися на кілометрові відстані, і стане підставою відміни виборів чи ще чогось. Цілком можливо його вигадає міністр внутрішніх справ або президент і повідомить про нову страшну заразу через маріонеткового прем’єр-міністра. Сьогодні головними інфекціоністами та епідеміологами в нашій країні є явно не Віктор Ляшко і не Ольга Голубовська.

У нас в країні нема інфекціоністів і епідеміологів, котрі мають авторитет у суспільстві як Папа Римський. У нас нема  інфекціоністів і епідеміологів, які готові перечити вищій політичній владі. Саме тому у нас місцем передачі коронавірусу є парки, а не лікарні, в яких працює медперсонал без засобів захисту.

Люди волі, які розуміють політичний контекст відчувають, що їх тестують на слабкість і вони відповідають владі, що вони не лише готові померти від коронавірусу, а і готові дати бій сцикливим мєнтам. Тому що у нормальних чоловіків фізичне життя інстальоване в ідею. І просто вижити чи врятуватися від коронавірусу чоловікам, які розуміють політичний контекст – не потрібно. Поведінку такої меншості не всі можуть розуміти по природі. Не бачу у цьому нічого образливого. Більшість, у нашому випадку, насправді є розумними, а меншість є нерозумними і відважними. Це правда. І так було завжди.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.