2

Про законопроект № 6327

Автор: Євген Жовтяк 

Багато хто, не знайшовши законопрект №6327 “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” на сторінці профільного Комітету з питань охорони здоров’я, вирішив, що бариги передумали протягувати через ВРУ такий відверто злодійський законопроект!..
Направді вони заховали його в Комітеті з питань соціальної політики і мають намір на засіданні Верховної Ради 16 травня прийняти його в цілому без обговорення!
Треба читати не агітки Міністерства охорони здоров’я, а ті законопроекти, які вони подають до ВРУ!
Адже у законопроекти вони записують такі норми, які дадуть результат цілком протилежний тому, який пропагується у агітках!
Виявляється, “чарівною паличкою”, якою аферисти-“реформатори” збираються “покращувати” надання медичних послуг українцям, є ФОП (фізичні особи підприємці) без кваліфікаційних вимог до них та з правом найму лікарів! Цим ФОПам-Чічіковим без медичної освіти МОЗ (до кінця 2017 року) та “новостворений центральний орган виконавчої влади” (з 1 січня 2018 року) перераховуватиме бюджетні кошти, забрані від державних та комунальних медичних закладів, “які сьогодні неефективно витрачаються на утримання державних і комунальних медичних закладів”!..
Саме таку “реформу” передбачає поданий Кабінетом Міністрів і зареєстрований під №6327 від 10.04.2017р. проект Закону України “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”!..
Ідея-фікс законопректу зводиться до того, що МОЗ виділятиме гроші ФОП без будь-яких кваліфікаційних вимог, який уклав договір з кількістю пацієнтів пропорційною кількості найнятих, чи “найнятих” ним лікарів!.. Якби мова йшла про те, що гроші виділяються кожному атестованому “ФОП-лікарю”, що вирішив піти на “власний хліб” з державного/комунального медзакладу, а вони вже думають чи займатись медичною практикою самостійно, чи об’єднатися, скинутись і частину грошей виділити менеджеру-господарнику – у цьому була б хоч якась логіка!.. Але й це далеко від задекларованого переходу “на фінансування медичних послуг”… Насправді пропонується перехід від “фінансування ліжкомісць” у державних і комунальних медзакладах до фінансування “мертвих душ” з якими ФОП-Чічіков без медичної освіти уклав договори “на медичне обслуговування”…
У них ще був “аутсорсінг медичних послуг”, але вирішили не “дражнити гусей” і із цього законопроекту аутсорсінг прибрали – пропишуть в інших законопроектах чи підзаконних актах… В чому ідея замовника? – Спочатку пошлють і велику державну лікарню на 500 ліжок і маленьку приватну “лікарню” на 5 ліжок, що орендує одну палату у державної, отримати ліцензію “на провадження господарської діяльності з медичної практики”! Ліцензії видадуть обом! А от “незалежний” чиновник договір укладе тільки з приватною… Зате підзаконним актом надуть їй право залучати державну для надання медпослуг на умовах аутсорсінгу (субпідряду)…
Йдеться про 70 мільярдів гривень на рік, які “розпорошуються” за якимись незрозумілими олігархам формулами між державними і комунальними медичними закладами і муляють їм очі… Тому вирішено зосередити ці гроші в руках одного, призначеного олігархами чиновника, який на власний розсуд укладатиме (або не укладатиме!) договори про надання медичних послуг з гарантованого пакету за кошти Державного бюджету з медичними закладами та ФОП без кваліфікаційних вимог і правом найму лікарів!..
Цілий тиждень Парубій підшукував комітет, який дасть “зелене світло” такому знущанню над здоровим глуздом, і, зрештою, визначив, що головним буде не Комітет з питань охорони здоров’я, а Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення…
Горе-“реформатори” ультимативно вимагають, щоб 16 травня законопроект без обговорення став Законом, бо, в іншому випадку, вони не встигнуть до президентських виборів “ощасливити” своєю “реформою” український народ…
Я не критикую агітки Міністерства охорони здоров’я з питань реформи охорони здоров’я! Агітки хороші і беруть за душу!..
Але між агітками МОЗу і тим, що вони подають у законопроектах – світоглядна прірва, яка називається олігархічний інтерес!
Зокрема, проект Закону України “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (зареєстрований у ВРУ під №6327 від 10.04.2017р.) – це законопроект зі створення приватної охорони здоров’я за рахунок відібраних від державних та комунальних медичних закладів коштів, “що сьогодні неефективно витрачаються на їхнє утримання”, та за рахунок свідомого доведення до банкрутства державних та комунальних медичних закладів!
Така “реформа”, всупереч агіткам МОЗ, не приведе ні до покращення медичних послуг, ні до покращення становища лікарів! Вона зробить одного дуже впливового олігарха, ще і власником монополізованої приватної медицини!
Я не захищаю чинну модель охорони здоров’я, я лише застерігаю – реалізація пропозицій законопроекту №6327 значно погіршить ситуацію!

Чи потрібна Україні справжня медична реформа? Звісно ж, потрібна!

Проводячи її треба пам’ятати, що всі працюючі нині в світі моделі охорони здоров’я створювалися в умовах 100% приватної медицини.

Але, наприклад, Німеччина часів Бісмарка, яка першою розпочала реформу 100% приватної медицини 130 років тому, до нашого часу прийшла із системою, де 50% лікарень – ДЕРЖАВНІ!
Нам же, заради ненаситності одного олігарха, пропонують повністю зруйнувати державну і комунальну медицину, всі бюджетні гроші віддавши на створення приватної медицини, щоб через 130 років медичні послуги у нас стали такими ж якісними і доступними, як у них?
А є ж варіант, нічого не руйнуючи, перейти ВІД бюджетного фінансування державних і комунальних медичних закладів ДО бюджетного фінансування Гарантованого пакету медичних послуг, що надаються повністю автономними від бюрократичного впливу державними і комунальними медичними закладами! Створити за рахунок цього висококонкурентну державну і комунальну медицину і лише після цього допустити до цієї конкуренції за бюджетні гроші, які нація витрачає на фінансування Гарантованих Законом медичних послуг, той приватний бізнес, який за свої, а не за бюджетні гроші, створить медичні заклади.
Такий варіант справді забезпечить покращення медичних послуг при тих же коштах, які нація витрачає на охорону здоров’я!
Але така медична реформа не цікава всемогутньому (поки що) олігархові Петрові Порошенку!

Alter Ego

2 Comments

  1. Дивіться альтернативний законопроект від Мусія, а ще краще зааконопроект №4456 “Про організацію медичного обслуговування населення в Україні” які про те ж саме, але по людськи.

  2. Оце брехня :”ФОП (фізичні особи підприємці) без кваліфікаційних вимог до них…”,” Цим ФОПам-Чічіковим без медичної освіти…” – на которой базируется даная статья.
    В законе: “Стаття 2. Визначення основних термінів. 5)  постачальники медичних послуг — заклади охорони здоров’я усіх форм власності та фізичні особи-підприємці, які одержали л_і_ц_е_н_з_і_ю на провадження господарської діяльності з м_е_д_и_ч_н_о_ї практики та уклали договір про медичне обслуговування населення з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів;”

    Автор или “ПОЛЕЗНЫЙ ИДИОТ” или заинтересован что б было “ПО СТАРОМУ”.
    Я могу долго описывать УЖАСЫ нашей “безплатной” медпомощи… очень долго.

    Реформа – это первая РЕАЛЬНАЯ попытка навести порядок в отношениях ПАЦИЕНТОВ, ВРАЧЕЙ, ГОСУДАРСТВА. Ульяна Супрун титаническими усилиями продвигает реформу которая не нужна ни керманичам, ни мед. чинушам, ни “врачам-грачам”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.