0

Призначення Андрія Богдана у медичному контексті, або Не для того мама квіточку ростила

В публічний простір просочилася інформація, що призначення адвоката Коломойського Андрія Богдана главою адміністрації президента України відбулося всупереч рекомендаціям спеціального представника Держдепартаменту США у справах України Курта Волкера.

Складно сказати якими мотивами керувався пан Волкер рекомендуючи Володимиру Зеленському пошукати іншу кандидатуру, але не потрібно поспішати критикувати нового президента за це призначення в медичному конетксті, як це не дивно звучить. За протиправністю дій (Богдан підпадає під закон про люстрацію) та токсичністю самого Богдана (юрист Коломойського) треба бачити головне – Володимир Зеленський не послухав Волкера, а це означає, що він не є креатурою Вашингтону. Загалом про це говорили багато політологів одразу після виборів. Про незалежність самого Зеленського від США свідчить мовчання Москви, яка поки затихла зі звинуваченнями у зовнішньому управлінні.

Яке це все має відношення до охорони здоров’я? Безпосереднє. Медична сфера віддана президентом Порошенком в концесію нашим зарубіжним «партнерам».

Саме тому на лютневі судові позови радикала Мосейчука про відсторонення Супрун відреагували посольства Великобританії та США, висловивши свою занепокоєність. Мушу визнати, що та передвиборча судова тяганина не була ініційована Петром Порошенком чи його штабом. Навпаки, «портрет» на догоду іноземним «партнерам» вислови публічну підтримку «реформам» й цілком ймовірно приборкав раптову активність судів, не виключено, що кимось простимульовану, і жіночці з рюкзаком повернули стілець у залі засідань уряду. 

Чи означає факт незалежності  Зеленського від США, що охорона здоров’я нарешті повернеться в управління держави Україна? Сказати дуже складно. Поки все можна списати на нетривале перебування на посаді президента. Але для того, щоб нам почати «позитивно» мислити і отримати позитивні сигнали для початку ми маємо побачити як Супрун вилітає не просто з уряду, але й з урядового кварталу без будь-якої прив’язки до долі самого уряду чи пана Гройсмана з його особистими відставками, оскільки на відміну від всіх інших урядовців Уляна Надія не є його членом, призначена у протизаконний спосіб та перебуває у статусі «в.о» непристойно тривалий час. І президент як гарант Конституції мав би на цей факт відреагувати найближчі тиждень-два. Якщо цього не відбудеться, то з цього можна зробити два висновки. Висновок перший: Зеленському не цікава охорона здоров’я. Висновок другий: контроль наших «партнерів» продовжується, наприклад, через Олександра Данилюка – секретаря РНБО, «смотрящого» від умовних Ротшильда та Сороса.

Як у цьому контексті треба розглядати ініціативу проведення дочасних виборів 21 липня. Поспіх і їх явна протизаконність ні у кого не викликає сумніву, а пояснюється це все виключно політичною доцільністю – набрати побільшу фракцію поки не наробили дурниць. Але для чого «Зе» побільшу фракцію? Велику фракцію треба для того, аби ці нові люди проголосували за землю та за газову трубу. Тут треба погодитись з Михайлом Чаплигою. Про цю «велику місію» нового парламенту нам повідомляє Зе-ідеолог Руслан Стефанчук, який дає сигнал зарубіжним партнерам шляхом повідомлення про лібертаріанську ідеологію партії «Слуга народу». Не Вакарчуком єдиним з його соросятами, так би мовити. Виявляється є у нас альтернативна команда Данилюка-Стефанчука. Обидва себе публічно називали лібертаріанцями. Данилюк просто раніше. Ну і клерекалістична (церковна) ідеологія партії «Атеїстичне просвітництво» – це найкраща аналогія для візуалізації абсурдності поєднання лібертаріанської ідеології та назви партії «Слуга народу».

Все вище сказане має орієнтувати на те, що просто на відхід від справ Супрун орієнтуватися не потрібно. Навіть якщо Уляну Надію виженуть з урядового кварталу за цей тиждень, то це зовсім не означає, що охорона здоров’я повертається в лоно української держави. Не для того мама квіточку ростила.

Але якщо Супрун зберігатиме стілець до початку формування нового уряду, то все дуже погано. Погано, тому що парламентських виборів 21 липня швидше за все не буде і вони перенесуться на осінь, оскільки їх не можливо забезпечити процедурно, тобто профінансувати. І дама родом з Детройту може куралесити до осені. Останній приклад з екстреною медичною допомогою свідчить про те, що ламати вона може дуже успішно. І парамедикам насправді підвищать зарплату, так само як сімейним лікарям, щоб люди не викликали цю швидку допомогу додому з причин відсутності у бригаді лікаря.

Взагалі все виглядає дуже сумнівно. Трохи наївно розраховувати на повернення охорони здоров’я з-під зовнішнього управління від команди, ймовірною метою якої є віддати землю та газотранспортну систему нашим зарубіжним «партнерам». Ідеї референдуму про мир під час війни, це також родом звідси – частково це вимоги  Пінчука та Коломойського, але більшою мірою це вимоги агентів зовнішнього управління.

Неподалік від Вінниці є село Сутиски, Тиврівського району. У цьому селі за часів СРСР, напевно вона функціонує і зараз, була школа-інтернат, куди деякі «турботливі» батьки з прилеглих районів та сіл на навчальний рік здавали своїх дітей, бо їм було важко. Нас у дитинстві завжди нею лякали, жартома, звичайно. Мовляв, якщо не будеш слухати маму і тата, то здадуть в інтернат. Повертаючись якось від бабці, мені було років одинадцять, з Тиврова до Вінниці ми з мамою сиділи в автобусі за спинами матері, яка ніжно обнімала свого негляденого сина років десяти і періодично пускаючи сльозу примовляла: «нікуди я тебе не здам». Коли автобус заїхав у Сутиски вони вийшли біля школи-інтернату.

Петро Олексійович – це ніжний і турботливий батько нації, який гладячи нас по голові і пускаючи сльозу здав усіх громадян разом із системою охорони здоров’я в американську школу-інтернат, директором якої працює Уляну Супрун. Так, пан Порошенко періодично навідувався до нас в цей інтернат, привозив цукерки і витирав нам сльози, але з інтернату не забрав.

Президент Зеленський під час своєї інавгураційної промови щось там казав, що він зробить так, аби українці не плакали. Цікаво, а він взагалі знає, що об’єкти його любові, яким збирається служити знаходяться в американському інтернаті, директором якого працює Уляна Супрун? Слуга народу взагалі нас збирається звідти забирати в сім’ю, чи буде приїжджати і веселити нас концертами, ну, щоб ми не плакали? Чи як це все має бути?

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.