0

Реформа охорони здоров’я показує, що у нас серйозні проблеми з головою

Завершується квітень – перший реформаторський місяць першого реформаторського кварталу. НСЗУ вимагає електронної звітності за надані послуги та проліковані випадки. Такого не було раніше. Це говорить про те, що з першого квітня медики можуть ходити на роботу, якщо це їм дуже подобається, але просто за прихід до лікувального закладу їм не платитимуть, навіть якщо вони працюватимуть. Потрібно заповнювати електронні форми і пояснювати чим займалися на роботі, навіть якщо не займалися. Поки це важко дається, але скоро цьому навчаться.

НСЗУ примушує лікарів пройти онлайн-курси в академії НСЗУ. Там досвідчені експерти-пустодзвони мають навчити ескулапів як тим допомагати чиновникам та контролерам себе ж контролювати. Ні, не просто контролювати. НСЗУ хоче навчити лікарів як їм себе дурити на користь держави. Лікувати і не претендувати на бюджетні кошти  називається тепер бюджетною нейтральністю. Більшість інформації, яка виходить від «академіків» НСЗУ, відсотків так на 95, є абсолютно непотрібною для медиків. Решта 5% є маніпулятивною дурнею. Діагностично споріднені групи (ДСГ) – це відхід від капіталізму до соціалізму в охороні здоров’я. Це перехід від комерційної диференціації до «соціальної солідарності».

Система Семашка давно перевершила ДСГ. З тарифу треба було просто вилучити складову оплати праці і залишити витрати на діагностику, медикаменти та витратні матеріали. Тоді не потрібно було б розказувати про принцип бюджетної нейтральності. Туга тампонада роту – це все що можна запропонувати для експертів НСЗУ. Їх взагалі бажано прибрати від лікарів, оскільки вони їх шокують своєю культурою безвідповідальності.

Продовжує тішити Михйло Радуцький. Він нарешті розкрив формулу фінансування 60/40 під час діалогу з Інесою Шевченко – головною лікаркою з Дніпра, що голодує. На задньому фоні чути як Інеса коментує інтерпретацію формули фінансування від НСЗУ та Радуцького: «боже який кошмар» – каже вона. Прислухайтесь.

Формула Радуцького виглядає так. Відносна величина «60» – це від 100. А ось відносна велична 40 це уже не від 100, це взагалі не «від». Це добуток двох множників: тарифу та  кількості пролікованих випадків. За версією НСЗУ, МОЗ та Радуцького 60% наданих послуг будуть оплачуватись двічі, а 40% один раз. Не вірите? Так дивіться відео (645).

Приклад. Пологовий будинок, у якому минулого року було 1200 у рік – 100 пологів на місяць. Вартість одних пологів у солідарній системі обходилася державі у 6 тис грн.. Після того, як пологи стали пріоритетними, то їх оцінили у 8 100 грн. У квітні 2020 року за формулою Радуцького пологовий будинок спочатку отримає 360 тис грн.. (60% від 600 тис грн.). А потім за цих же 100 пологів отримає по 8 100 грн. Тобто ще 810 тис грн.. Отже, 60% пологів будуть оплачені двічі: раз по 6 тис, а раз по 8 100. Саме головне, що у це повірили лікарі і до своїх фейсбучних фото причепили «до другого етапу реформи готові». Канєшно готові. Колеги, з такою головою ви завжди і до всього будете готові.

Інеса Шевченко апелювала до Уляни Супрун  у дискусії з Радуцьким. Наївна людина. Це щонайменше. Повірила аферистці. Але до чого тут Супрун. Це ж треба прийняти рішення вкладатися у реабілітаційний центр у країні, в котрій не оплачується нагальна ургенція. Якщо державі не потрібні люди, які стікають кров’ю чи корчаться від болю, то нахєра такій державі реабілітація тих, кому вдалося вижити? Дивні ми люди. З головою явно щось не те у нас.  

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.