0

РЕФОРМА ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ: ПРО ЩО НАСПРАВДІ СВІДЧИТЬ ПІДПИСАННЯ 27 МЛН ДЕКЛАРАЦІЙ З ЛІКАРЯМИ І ЯКИМ МАЄ БУТИ РЕЗУЛЬТАТ

автор: Катерина Амосова

Команда Зеленського оголосила аудит #медреформи

Нарешті.

Значною мірою це буде аудитом МОЗівського піару.
Допоможемо розібратись.

Кампанія з підписання декларацій стартувала 1 квітня 2018 р. За рік, що минув, їх підписали більше 27 млн українців, тобто, понад 2/3 населення України.

В сусідній Польщі цей процес затягнувся на багато років.

МОЗівські реформатори не приховували свого подиву від такого темпу і поспішили оголосити про “високу ефективність медреформи”. Під овації іноземних “партнерів”.

Нікому не приходило в голову, що причина – жодним чином не в менеджерських талантах “молодої команди”?

Згадайте дворічну затримку з одержанням ліків по розпіареним міжнародним закупівлям із їхньою 100% передплатою коштом держбюджету.

А ще моторошний процес відправки МОЗом важкохворих на лікування за кордон.

І про провалену програму з трансплантації не забудьте – ну не написали менеджери необхідні підзаконні акти.

Ключ до 27 млн декларацій за один рік – це страх і покірність українців разом з адмінресурсом, обидва – родом із СРСР. Страх пацієнтів залишитися без лікаря в безвідповідальній державі та страх сімейних лікарів і терапевтів залишитися без роботи. А у головних лікарів поліклінік і місцевих чиновників від медицини– страх втратити свої крісла плюс тиск “згори”. Бо “нагорі” конче потрібно було продемонструвати суспільству хоч би яку #перемогу #медреформи до виборів Президента і Верховної ради.

Отже, цифра “27 млн” – це не про народну довіру і підтримку, а про виживання і адмінресурс.

Тепер про відповідальність влади, з якою ми з вами уклали угоду.

Що має нам забезпечити спеціально створений МОЗом під цей проект уповноважений урядовий орган-монополіст під євроназвою “Національна служба здоров’я України” – з бюджетом в сотні мільярдів?

По-перше і одразу, починаючи з першого року дії угоди – систематичний контроль за виконанням лікарями своїх обов’язків. Програма-мінімум – це забезпечення гарантованих “пакетом” вакцинації за графіком і обсягу/кратності амбулаторного обстеження задля раннього виявлення і контролю над основними захворюваннями (діабетом, серцево-судинними і онкологічними захворюваннями, вірусним гепатитом і туберкульозом, тощо). Нагадую, що ми це оплатили своїми прямими і непрямими податками.

По-друге – збільшення задоволеності українців, яку вже моніторять соціологи.

По-третє – в більш віддаленій перспективі – зниження захворюваності і смертності. Хоча б від епідемій інфекційних захворювань, від яких європейські країни позбавилися в минулому столітті.

В наших руках не допустити чергову профанацію реформ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.