1

«Системі вищої медичної освіти України – КІНЕЦЬ. Далі можна не читати»

Oleksandr Kozlov

Якщо стисло, то одним реченням: Системі вищої медичної освіти України – КІНЕЦЬ. Далі можна не читати. Під акомпанемент заляканого мовчання, рабської покірності, злочинної бездіяльності, зради ідеалів, продажу честі та совісті, страху за власну недоторканність, готовності прислужувати та «підлизувати» система вищої медичної освіти захлинається у болоті «мозівських» реформ, нововведень та покращень, роблячи останні ковтки повітря перед асфіксією та смертю. Рабська ідеологія та ментальність не дозволяє сперечатися з «хазяїном» навіть коли він топить тебе у болоті. Гучніше аплодуйте, панове, наприкінці виступів деяких «реформаторів», щоб помітили та втопили серед останніх, а не серед перших… Огидно… Мерзотно… Боляче…

Системі вищої медичної освіти України – КІНЕЦЬ. Далі можна не читати. У 2020 році до українських медичних ЗВО не вступить жоден студент-громадянин України. У 2019 році завдяки «реформам реформаторів» жоден з медичних ЗВО не зміг заповнити на 100% бюджетні місця. Абітурієнти не хочуть брати участь у цирку навіть за гроші держави. У 2020 році прогнозую повний провал вступної кампанії. Хто з батьків у своєму розумі віддасть дитину вчитися 12-15 років до отримання першої зарплатні у 3000 грн? 6 років університету, 2 айфоми, 2 кроки, іспит з англійської, напружене навчання, закордонні англомовні підручники, диплом… Кінець? Ні! Тільки початок. Автоматичний розподіл в інтернатуру ще не розробленою системою автоматичного розподілу без урахування місця роботи/розподілу дружини чи чоловіка (А що студенти-медики та лікарі-інтерни люди? Навіть не худоба! До худоби поважніше ставлення!). Якщо пощастить, то «сімейна медицина» у забутому закутку країни. Якщо не пощастить, то «місць не вистачить та в інтернатуру потраплять лише найкращі». Три роки інтернатури (програм НЕМАЄ, зроблять сокирою на колінці за два тижні, готовий битися об заклад), 3-5 років резидентури (приблизно, строки не оголошено). Налітай, панове. Щасливе майбутнє у білому халаті чекає на вас! Впевнений, жодного абітурієнту в 2020 році з громадян України медичні ЗВО не отримають.

Системі вищої медичної освіти України – КІНЕЦЬ. Далі можна не читати. Більша частина теперішніх студентів (особливо «контрактників») залишать медичні ЗВО. Студенту 3 курсу зараз треба до отримання перших 3000 грн скласти ДВА айфоми, іспит з англійської, вивчити українську та американську літературу, сплатити 4 роки контракту в ЗВО, 3 роки в інтернатурі (якщо йому пощастить та він до неї потрапить) у Богом забутому закутку країни без житла та якось вижити протягом 3-5 років резидентури з незрозумілим фінансуванням (швидше, за його відсутності). Вистачить мотивації? Країні потрібні тільки мотивовані лікарі? Ну-ну, мотивуйте, «реформатори»…

Системі вищої медичної освіти України – КІНЕЦЬ. Далі можна не читати. Жодного абітурієнту-іноземця під час вступної кампанії у 2020 році. Дурних нема (точніше вони є, але вони «реформують»). Іноземні студенти масово виїдуть з країни та переведуться до Білорусі, країни-агресора, Казахстану чи, навіть, до чорта лисого від «реформ» та «реформаторів» подалі. Шалені гроші за контракти та проживання, а потім тебе екзаменують за американськими тестами і виганяють як паршивого собаку. Університети може й готували б до айфомів, але як це зробити без ПОПЕРЕДНІХ змін стандартів вищої медичної освіти, оновлення та адаптації програм, підготовки кадрів, розробки та перекладу літератури, прикладів тестових завдань, результатів пілотних тестувань з роботою над помилками тощо? Як це зробити сьогодні ніхто не знає, але деякі, особливо вірні «хазяїну» медичні ЗВО бурно імітують підготовку до айфомів. Ну-ну, готуйте. Чекаємо результатів…

Системі вищої медичної освіти України – КІНЕЦЬ. Далі можна не читати. Масові недобори, відрахування студентів за власним бажанням та за результатами «чесного та прозорого» іспиту, більше десяти років тяжкого навчання заради жебрацької зарплатні та постійного очікування чергового «реформатора» з новим завитком розладу свідомості та мислення. От тут і настане час платити, панове. На цей раз вже не студентам. Студентів чекають у медичних ЗВО Польщі, Чехії, Білорусі, країни-агресора тощо. ІТ-сфера переповнена, але на 500 баксів через рік навчання розраховувати може кожен. В АТБ 8000 грн охоронцю платять вже сьогодні. Правда заради 3000 грн варто тяжко вчитися 12-15 років та платити за це навчання шалені гроші? Настане час платити університетам та їх співробітникам. Всі знайшли роботу? Шукайте! Саме час! Місця охоронців в АТБ не безлімітні. Чи в сімейну медицину підете? Ну-ну. Чекаємо розподілу по робочих місцях представників університетської спільноти. Дуже цікаво!

Системі вищої медичної освіти України – КІНЕЦЬ. Далі можна не читати. А ти, пересічний громадянин України, як почуваєшся? Все гаразд? Нічого не болить? Готовий бачити порожні лікарні та поліклініки? Ну так мерщій готуйся. Та скоріше біжи на обстеження та спробуй щось полікувати, бо потім буде запізно та ні у кого. Тільки враховуй те, що теперішні лікарі не складали айфомів, а тому будь обережний (то вбивці, які купили диплом!).

Ніяких шансів врятувати систему. Вона тоне у болоті «реформ» і вже захлинається. Та ще й сама виривається та пірнає все глибше та глибше. Відпускаємо. ARRIVEDERCI, панове… Колись, на руїнах та попелищі однієї з найкращих систем вищої медичної освіти світу почнемо будувати все з нуля (з «зіро», як «реформатор» один полюбляв казати).

Лічені роки до повної кризи. Витримаємо. Дочекаємося. Периживемо. А зараз – ВІДПУСКАЄМО. До нових зустрічей. Тримайтеся там, гарного вам настрою…

Далі НЕ буде…

Джерело: «фейсбук» Oleksandr Kozlov

One Comment

  1. Весь світ так ( реформовано) виться і лікарі в світі успішні, поважні, багаті люди. Але в постсовку, медунівери перетворилися на підприємства по легалізації тяжко заробленого, нелегально чи легально ввезеного бабла, заробленого заробітчанами, якість випусників з наших медуніверів останніх 10-15 років стршно небезпечна для здоров‘я, бо хороші принципові викладачі, які могли щось навчити постаріли і повиирали ( переважна більшість), а молоді, які щось вартували, втулили закордон, лишились навчати ті, що прислуговували в деканаті, продавці методичок і інші невдахи, які вчать життю, що не головне знання, а гроші.
    Але коли клята Супрун наважилася порушити цю ідилію – грошики=диплом лікаря, незалежно від знань і вмінь, зразу піднялася страшна зрада, крокодилячі сльози і т. п. В жодній розвиненій країні, окрім постсовка, лікарем не можна стати за 6 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.