0

В Україні на зміну «Роттердам +» прийшла нова формула: ДП «Медичні закупівлі України» + 5% «Crown agents»

Заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова, виступаючи на брифінгу 4 березня повідомила про умови закупівлі 500 тисяч доз протикоронавірусної вакцини CoviShield від виробника Serum Institute India. Виявляється, вакцина була закуплена через міжнародного посередника Crown agents – з тим самим, з яким працювала Уляна Супрун, і за що остання піддавалася нищівній критиці за небаченні раніше затримки у постачанні медикаментів, які здійснювалися за невідомою ціною з терміном придатності, що добігав завершення протягом поточного року. Окрім того, Crown agents заборонив надавати громадськості інформацію про виробників або постачальників вакцин проти коронавірусу, а також ціну на цю чудодійну вакцину. За розголошення такої інформації передбачені штрафи та розрив контракту. Про що попереджені всі посадові особи в Україні спеціальним наказом Степанова.

Про що говорить, без перебільшення, ця прекрасна новина. Вона говорить не просто про багато чого, вона говорить про все і одразу.

Почнемо з головного. Передусім постає питання про доцільність створення ДП «Медичні закупівлі України», якщо потрібно звертатися до посередника, який вимагає 5% за посередницькі послуги. Раніше ми просто платили 5% Crown agent, а тепер ми ще платимо за утримання ДП «Медичні закупівлі України». Видається це ще крутіше формули «Роттердам плюс».

Далі. Оперативність з якою Crown agents впоралася з завезенням вакцин (буквально місяць, зауважимо, що це імунобіологічний препарат) свідчить, що міжнародні посередники, які нам постачали хімічні молекули та кардіологічні стенти по 2 роки таки можуть справитись за місць. Значить, є всі підстави звинувачувати у Crown agents у використанні бюджетних фінансів України з комерційною метою. Також є вісі підстави вважати, що «кроуни» використовували час для пошуку препаратів, термін дії яких уже закінчується, для того, аби закупити дешевши. Тільки не для того, аби заощадити для нас, а для того, аби більше заробити для себе. І саме для цього в умовах контракту Crown agents забороняв українській стороні поширювати інформацію про ціни. Тільки контракти підписуються за взаємною згодою сторін. Про що це говорить. А це говорить про те, що через міжнародних аферистів можна також можна красти бюджетні гроші українським чиновникам. І це могла легко робити Уляна Супрун. Безперечно, це міг зробити і Максим Степанов.

Ось так простим брифінгом заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова «спалила всю кантору». Спалила свого патрона міністра Степанова і спалила тьотю, що з Детройту. Прекрасність цієї ситуації полягає у тому, що всі «борці» з корупцією з обох сторін опинилися в одному човні. І ті котрі критикували Супрун за закупівлю через Crown agents, натякаючи на корупційні схеми Уляни Надії, які просто вивели з-під української юрисдикції, і ті, котрі критикували Максима Степанова та всю продажну вітчизняну медичну еліту, яка сиділа на закупівлях до 2014 року і користувалася вітчизняними прокладками. Бінго!

Ну і вишенька на тортик. Дуже цікаво як протягом усього часу, за умов засекреченості цін на медикаменти при закупівлях через міжнародних посередників нам розповідали про суми, які вдалося заощадити на закупівлях? Ось як це можливо? А дуже просто. Достатньо вийти і сказати: заощадили 40% коштів.

При закупівлі індійської вакцини відповідь на запит журналістів «Громадського» щодо ціни від Crown agents для аборигенів повідомили, що вони зробили все можливе, щоб Україна отримала кращу ціну за вже отриману вакцину. Також там підкреслюють, що ціна відповідає задекларованій розробником.

Ну які тут ще питання? Що не ясного? Наступний крок – це вийти на черговий брифінг і сказати, що заощаджено 50% бюджетних коштів.

Цікаво тільки на що розраховує Степанов розсилаючи погрози і попередження про секретність та конфіденційність інформації про ціну, виробників або постачальників вакцин проти коронавірусу?

 

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.