0

Він нам не надія. Він – Дімон Верховної Ради

Серед політичного істеблішменту є чимало цинічних брехунів та безвідповідальних демагогів. Тому коментар про неможливість платити в Україні лікарям від 80 тис грн. до 300 тис грн., можна було пропустити від будь-якого представника політичного істеблішменту, але тільки не від голови Верховної Ради. Дмитро Разумков розглядається певними колами як перспективний політик, правдивий і поміркований. Та що там перспективний, цей чоловік представляється як надія нації, народний рятівник і, звичайно, новий президент. Єдиний промінь світла у зеленому болоті «слуг народу», так би мовити.

У чому справа, власне кажучи. У лікарів вторинного рівня загалом та анестезіологів зокрема зарплата не те щоб «п’ят-шест», але не 15-16 тис грн.. Десь так «сем-восем».

Протягом усього 2020 року лікарі чекали підвищення заробітних плат від реформаторської інновації – «оплата за надану послугу» та «оплата за пролікований випадок». Не дочекалися. Всі розуміють, що не дочекаються і в наступному. Тому медичний народ потихенько орієнтується виїжджати на багатші села. І питання не у тому, що в Польщі нема зарплат від 3 до 10 тис доларів, все значно скромніше, питання у тому, що українські лікарі вторинного і третинного рівня разом з медсестрами вимагають підняти заробітну плату вдвічі, бодай до рівня сімейних лікарів, до 15-16 тис грн..

Але Діма Разумков робить вигляд, що наші лікарі їдуть до Польщі бо там нібито платять по 100 тис грн., що є абсолютною брехнею. Але у тому то й справа, що чергова «надія» нації все чудово розуміє для чого він маніпулює. Завищуючи заробітну плату польських лікарів, Разумков з одного боку хоче продемонструвати нереальність такої оплати праці в українських умовах, а з іншого не нав’язливо представляє вітчизняних ескулапів хтивими та «алочними падонками», які за грубі гроші у складні часи залишають країну. Але хіба ж можна меркантильних покидьків зупинити. Звичайно ж ні.

Пригадується як прем’єр Расєї Дмитро Медвєдєв, у своїх поїздках регіонами тішив підданих своїми незграбними виразами на зразок «денег нет, но вы держитесь», на що «расєянє» природно реагували у соцмережах висловами «Дімон жжет». На таке хамство   відреагувала прес-секретар Медвєдєва Наталья Тімакова: «Он вам не Димон. Он – председатель правительства». Цей вислів став мемом і був використаний у фільмі Навального «Он вам не Дімон».

Висловлювання Разумкова щодо українських медиків не має пройти повз, причім повз всіх, тобто не лише людей, які працюють в лікарнях, але і тих, хто у цих лікарнях лікується. Коли в Україні настануть часи масового психозу і народ «ломанеться» у пошуках нового лідера нації, то він має не забути про «чесного і відповідального» Дімона. Інакше людям доведеться слухати сакраментальне «Україна не може собі дозволити платити як у Польщі», що, власне, нічим не відрізняється від «денег нет, но вы держитесь». Ну, й після цього випаду проти медиків можна сказати зворотне: «Він нам не надія. Він – Дімон Верхвоної Ради».

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.