0

Як РНБО допомагає у передачі лікарень у концесію

Рада національної безпеки і оборони України добралася до охорони здоров’я. Президент Зеленський 18 серпня видав Указ №369, яким вводить рішення РНБО від 30 липня 2021 року «Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою».

Що ж так стурбувало Володимира Олександровича в охороні здоров’я, що він попросив Олексія Данилова відірватися від накладення санкцій на ворогів України? Ви не повірите! Виявляється, реформування системи охорони здоров’я здійснюється здебільшого несистемно та охоплює лише фінансову складову. А відсутність єдиного медичного простору і неоднорідність організаційно-правових форм функціонування державних та комунальних закладів охорони здоров’я призводять до розбалансованості функціонування галузі, неефективного державного управління у сфері охорони здоров’я та ускладнень у плануванні діяльності на всіх рівнях національної системи охорони здоров’я, не забезпечують достатніх передумов для отримання населенням своєчасної, ефективної, доступної та безпечної медичної допомоги відповідно до гарантій, визначених Конституцією України.

Для тих хто не розуміє, що таке єдиний медичний простір та неоднорідність організаційно-правових форм – поясню. РНБО не подобається, що ще не всі заклади, передусім науково-дослідні інститути, трансформувалися у некомерційні комунальні підприємства (НКП). А знаєте чого це турбує так РНБО? Тому що НКП зручно віддати в концесію. Тобто РНБО не бачить комунальні підприємства як причину припинення фінансування інфекційних стаціонарів. Це не загроза національної безпеки. Також секретар Данилов не бачить Національної ради реформ та Михайла Саакашвілі, який просуває ідею концесії – передачу лікарень приватним власникам. Тут теж все нормально з національною безпекою.

РНБО побачило неадекватні тарифи, які встановило НСЗУ. Ви чекаєте на санкції на НСЗУ чи на її керівний склад? Якби не так. РНБО виступає з ініціативою поетапного включення до тарифів на медичні послуги вартості лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, які є необхідними для надання медичних послуг у рамках програми медичних гарантій у закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності, які наразі закуповуються централізовано за рахунок коштів інших програм державного бюджету. Будь-яких форм власності! Можливість перераховувати державні кошти у приватні лікарні – ось що цікавить РНБО.

Ну й звичайно профілактика. Куди ж без неї. Внаслідок втрати профілактичної складової в організації надання медичної допомоги спроможність системи охорони здоров’я в Україні впливати на демографічну ситуацію, покращення стану здоров’я та підвищення рівня якості життя населення стали обмеженими.

Ось воно як! Нарешті знайшлася причина демографічної кризи – це втрата профілактичної складової. Не екологія, корупція, відсутність якісних робочих місць, безробіття, несправедливість, відсутність перспектив стали причиною негативного приросту населення, а профілактична складова охорони здоров’я! До такого висновку могли прийти виключно інтелектуали РНБО.

Коротше. Ми є свідками, коли орган покликаний дбати про національну безпеку робить діаметрально протилежні речі – розвалює систему охорони здоров’я. Роблять це наші «партнери», які швидко зорієнтувалися на місцевості. Раз в Україні з’явилося сучасне Полтібюро під назвою РНБО, то прийнято рішення охорону здоров’я комерціалізувати та розвалювати через цей колегіальний орган.

Всім, хто у білих халатах очікував від Указу Президента підвищення заробітної плати потрібно уже подорослішати нарешті. Вам ніхто нічого не збирається давати. Максимум на що можна розраховувати – бути використаними для набиття кишень концесіонерів грошима пацієнтів за тисячу гривень добавки до «мінімалки».

 

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.