0

Євангеліє від «Зе»: реформа спеціалізованої допомоги уже почалася… з затримання хірурга Інституту Шалімова Олега Котенка

Реформа вторинної ланки мала стартувати з першого липня поточного року з програми безкоштовної діагностики, але не стартувала, бо нібито зарезервовані гроші перекинули на первинну ланку, бо прорахувалися у розрахунках з оплатою декларацій підписаних громадянами з сімейними лікарями. Насправді не лише прорахувалися. Головна причина нестарту – відсутність політичних перспектив колишнього прем’єра Гройсмана на дочасних парламентських виборах. Володимир Борисович хотів продати медичну реформу виборцям, а також здобути підтримку діяспори та заокеанських патрійотів, тому, власне, й підтримував Уляну Надію. Тобто під перспективну справу гроші завжди знайдуться, головне, аби була ось ця сама перспектива.

І ось сформовано новий уряд, депутати поділили комітети й всі завмерли в очікувані самого цікавого – трансформації реальної сегменту охорони здоров’я, вторинного та третинного рівнів – місця, де витрачається 90% коштів. Пацієнти сподівалися на зменшення частки співучасті у лікуванні, а лікарі на підвищення заробітної плати у рази. Формування бюджету на наступний рік дало чітко зрозуміти, що всі залишаються при своїх сподіваннях, але для годиться уряд та МОЗ надули щоки і анонсували ІІ етап реформи з 1 квітня. Ні, про гроші ніхто не говорить так, як було на первинці, і, відповідно, ніхто не обіцяє зарплати по 50 тис грн на місяць, як це робила Супрун при реформі первинки. Пропонують розкрити секрети щодо навантаження на ставку, причім добровільно і без додаткової оплати. І ви не повірите, народ в лікарнях при цьому сподівається на підвищення фінансового благополуччя. Цікаво, що про програму безкоштовної діагностики уже більше ніхто не згадує. Не запустили з 1 липня 2019 року? Ну і для чого це робити з першого квітня 2020 року?

Так ось, якщо хтось розчарований затягуванням реформи вторинного та третинного рівня, або комусь нудно чекати її початку несу вам Медичне Євангеліє, тобто благу вість. Реформа уже розпочалася .. з арешту хірурга Олега Котенка.

Пам’ятаєте як у серпні Михайло Радуцький нам розказував про можливі джерела фінансування охорони здоров’я? Про акцизи, про виконання закону «Про державні фінансові гарантії». Як профільний комітет буде наполягати на фінансуванні бюджетними коштами на рівні 5% ВВП? А як дійшло до реальних справ, то єдиним джерелом фінансування виявився банківський сейф хірурга Котенка у якому знайшли 840 тис доларів. До речі, цікаво, гроші хоча б підуть на закупівлю ліків чи їх відправили до бюджету на будівництво доріг, де вони будуть благополучно розкрадені?

Може когось цікавить питання: чому раптом згаданий Михайло Радуцький. Ні, ні у якому разі не натякаю. Просто хочу нагадати, що СБУ та всі силові органи не діють проти медиків без вказівки вищої політичної влади. Традиція така. Скажіть, ніхто до цього не знав, що в Інституті Шалімова вимагають оплачувати оперативні втручання? Що тільки в Інституті Шалімова треба платити? Та у будь-якому інституті АМНУ вимагають гроші. Це все робилося ще за СРСР. Але СБУ мовчало. І тут раптом. Треба казати, хто у нас сьогодні представляє владу і кого Зеленський призначив головним відповідальним за стан справ в охороні здоров’я? Думаю, не треба. Тому реформа «вторинки» уже почалася.

Затримання хірургу Інституту Шалімова є потрібним і обов’язковим етапом реформи. По-перше, воно створює сприятливий фон для початку перемовин з лікарями вторинного та третинного рівнів при обговорені їх зарплат. По-друге, примушує їх бути більш зговірливими при зміні організаційно-правової форми, реорганізації, об’єднані лікарень та вивільнені приміщень. Для лікарів інститутів НАМУ взагалі готується спеціальна акційна пропозиція. Відправити їх на баланс МОН, перетворити в університетські клініки, які, увага, будуть конкурувати, як ви думаєте за що? За апендицити, панкреатити та грижопластики з міською Олександрівською лікарнею.

А ви думали вони будуть займатися науковими дослідження за державні гранти? Пару місяців тому Михайло Радуцький у якості прикладу сказав, що держава умовно замовила Інституту Шалімова розробити методику видалення апендиксу через рот. Про що говорить цей спонтанний приклад, наведений в режимі реального часу та цейтноту? Він говорить про те, що у голови профільного комітету на розумі, то у нього в СМС повідомлені. І в Україні ніхто ніколи не сформує ніякого завдання для науково-дослідних інститутів. Ви насправді вірите, що Гройсман, Радуцький чи Гордон можуть поставити завдання професорам та академікам для суспільного блага?

Ми ж не діти і розуміємо, що всі ці люди це не те саме, що Троцький, Дзержинський чи Ленін.

Отже, ми оголошуємо старт реформи вторинного і третинного рівнів. Ми ніколи не закликали «лайкати» та «поширювати» наші матеріали. І зараз не будемо. Надсилайте ваші відео та текстові варіанти «двіжухи», яка активно почалася за нашими даними в українських лікарнях. Ми їх обов’язково опублікуємо. Слідкуйте за нашими відеоблогами, там буде приклад.

І пам’ятайте, нема ніякої реформи. Вас просто дурять.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.