0

Засідання уряду. Добрі новини

6173728_5455_-__u________30 листопада під головуванням прем’єр-міністра Гройсмана відбулося засідання уряду на якому Володимир Гройсман разом з Уляною та Супрун та Павлом Ковтонюком анонсували реформу охорони здоров’я. Це, мабуть, буде перший текст на TRIGGER, який хвалитиме учасників засідання. Тому він буде коротенький.

Нарешті на офіційному зібрані були проведені підсумки реформи у пілотних областях. Володимир Гройсман підкреслив, що система охорони здоров’я в Україні була фактично знищена, що призвело до низького рівня якості медичних послуг, низької заробітної плати медичних працівників, найнижчої у Європі тривалості життя громадян.

За його словами, реформа охорони здоров’я десятиріччями не проводилася, тому що сферою завжди управляли ті, хто на ній наживався, хто не хотів втрачати рейтинги, або не знали, як проводити реформу.

Він навів приклад спроби реформи 2011 року, що стала «кроком до знищення системи охорони здоров’я». У чотирьох регіонах знищувалася педіатрична, терапевтична служби. Володимир Гройсман зазначив, що як тодішній міський голова Вінниці виступав опонентом реформи та займав принципову позицію щодо неприпустимості знищення того, що надбано, та за необхідність здійснення трансформації у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, яка несе відповідальність за якість надання послуг на місцях.

Заступник в.о. міністра Павло Ковтонюк продемонстрував правильне розуміння економічної ситуації та правильне розуміння солідарного принципу організації медичної допомоги: «концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я України закріплює модель національного солідарного медичного страхування з 100% покриттям громадян». Згідно з концепцією, збори страхових внесків здійснюватимуться через загальну системи оподаткування та збиратимуться у державному бюджеті. Страхові виплати за лікування окремої людини не будуть прив’язані до розміру її індивідуальних внесків.

Не вдаючись у дискусію чи все це має якесь відношення до традиційного страхування, вважаємо за необхідне виокремити цю позицію, оскільки багато людей не правильно розуміють принципи організації медичної допомоги, нехтуючи солідарним принципом і намагаючись надати преференції певним категоріям населення за віковою чи ще якоюсь ознакою. З іншого боку показано, що єдиним джерелом фінансування медицини є податки громадян. І не важливо чи це цільові платежі чи загальні податки, чи входять вони в систему податків чи не входять. Також показано, що не потрібно створювати ніякого квазидержавного фонду. Ключовим є кількість коштів виділених на медичну сферу.

Всі позиції, і прем’єра і заступника в.о. міністра є сильними і заслуговують на виокремлення з загального потоку інформації.

Анатолій Якименко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.