0

Аналіз результатів опитування представників експерного середовища щодо медичної реформи, проведеного дослідницькою компанією «Active Group»

Експерти зі всієї України, оцінюючи ефективність реформ за п’ятибальною шкалою, поставили змінам у системі охорони здоров’я 2,08 бали, що є майже рекордно низьким результатом після судової (1,92 бали) – такі результати всеукраїнського опитування проведеного «Active Group» та Інститутом Республіка, у ході якого було опитано понад 400 експертів з усіх областей.

Так, оцінюючи цю реформу за п’ятибальною шкалою, де 1 — мінімальна оцінка, а 5 — максимальна, більшість експертів обрали «одиниці» (33%) та «двійки» (32%). «Три» медичній реформі поставили 22% опитаних, а «чотири» та «п’ять» – 7,3% та 1,3% відповідно.

Дуже низька кількість позитивних відповідей очевидна: загальна кількість респондентів, що обрали три, чотири, і п’ять бали (30,6%) навіть нижча за часту тих, хто присудив медичній реформі лише «одиницю» (33%).

Експерти практично не вірять у покращення ситуації з медициною та жорстко критикують багато типових проявів: відсутність фахових сімейних лікарів і відмова кваліфікованих педіатрів і терапевтів працювати ними, платність медицини, недовіра до фаху лікарів. А от більшість позитивних відповідей швидше пов’язані з загальною вірою у користь від реформи.

Крім цього, ми дізнались у експертів чи помітили вони у своїх областях реорганізацію медичних закладів та чи вплинуло це на ситуацію з медициною.

Про те, що реорганізація відбулась, відмітили 27%, з яких 8% вбачають покращення в медицині, а інші 19% – погіршення.

«Процес ще триває, і результат поки незрозумілий» відповіло  найбільше опитаних – 39%. Реорганізація медичних закладів не відбулась за словами 26% респондентів. Ще 8% не змогли відповісти на це запитання.

Називаючи досягнення та провали реформ у областях, медична реформа стала найбільшим успіхом на думку 4,2% опитаних, а до найбільших невдач її записали 29,3%.

Дослідження проводилось впродовж серпня-вересня 2017 року. Опитано 405 експертів зі всіх обласних центрів України.

Першоджерело: http://new.activegroup.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.