1

Черговий тупіковий квест від МОЗ?!

З’явились нові дані, щодо реєстрації, тому більшість написаного може бути не актуальним. Для тих кого цікавить алгоритм приєднання до ініціативи можуть перейти за посиланням, все інше відчуття протягом очікування відповіді (примітка автора) 

Велике діло PR – якісно і цілісно показати себе провідниками всього прогресивного і нового є невід’ємною складовою у створенні позитивного іміджу і має за мету залучити до лав своїх прихильників нові обличчя, які в подальшому в повній мірі будуть підтримувати організацію і заходи, які вона проводить. За задумом очільників МОЗ для цього треба зовсім небагато:

  1. Знайти ідею, яка дійсно може перевернути суспільну думку до процесів роботи та навчання;
  2. Виступити на брифінгу, як завжди з палаючими очима, посмішками та впевненістю розповісти про велике започаткування;
  3. Розказати про цю ініціативу, як про свій беззаперечний успіх у всіх інтерв’ю, інетернет-виданнях ті інших засобах масової інформації.

І ВСЕ. НА ДУМКУ МОЗ ЦЬОГО ЯК ВИЯВЛЯЄТЬСЯ ДОСТАТНЬО.

Дехто скаже – Знову зрада, да скільки можна, в МОЗі стільки гарних ініціатив, і багато з них вже впроваджуються.

Може й так. Але недавно я особисто відчув на собі «бездонну прірву» між красивими словами і справами.

Хто винен в цьому? Очільники МОЗ, які без підготовки і спланованих дій кажуть А, і потім не роблять Б, чи їх підлеглі і шанувальники, які відверто саботують ці ініціативи – мені все одно, результату я не отримав. І тому прогнозую в подальшому деякі не співпадіння між задекларованим і тим, що має бути на практиці по багатьом інших питань.

Я так само не люблю зрад, втомився від них і намагаюсь стояти осторонь, від людей, які про це постійно кричать, тому і маю надію, що даний матеріал почитають і зроблять висновки на майбутнє. До того ж не мав жодного бажання проводити журналістські та інші розслідування, а справді була мета, як лікар долучитись до ініціативи.

Особисто я вважаю, що це одна із небагатьох ініціатив МОЗ, а саме – змога приєднатись до навчальних ресурсів Британського медичного журналу – “BMJ Best Practice» і «BMJ Learning» – є дуже затребуваною і як раз на часі.

Дійсно ніщо не може витравити з лікаря старі радянські підходи до обстеження і лікування, як нові знання і дискусії між професіоналами найкращих медичних практик світу. Перебуваючи в свій час на позиції медичного, а потім і головного редактора одного із галузевих медичних журналів, сам неодноразово вів переписку з авторами різних медичних Європейських та Американських видавництв, і просив їх надати безкоштовний легальний дозвіл до друку у перекладі їх матеріалів. У більшості випадків я отримував позитивну відповідь і навіть одного разу отримав від відомого журналу видавництва Elsevier піврічну паперову підписку.

Так от ця ініціатива на 100% дуже вдалий хід, якій може багато чого змінити в світогляді думаючої аудиторії лікарів.

Так сталось, що після першого брифінгу з цього питання, пройшло немало часу, а всі мої намагання дізнатись про координаторів цього свята були марні. Але недавно в стрічці фейсбуку промайнула інформація від МОЗ, що нарешті є координатори і всі охочі можуть до них звертатись. Звичайно я скористався цим.


В списку МОЗ вказані телефони і електронні поштові скриньки, тому я, як людина культурна, не наважився дзвонити до цих щасливчиків і відволікати їх від державних справ. Знайшов першу особу по списку, яка уповноважена МОЗ по м. Києву (я проживаю в Києві) робити припис до системи.

Направивши до неї листа з проханням надати перелік необхідних документів для реєстрації – я став з нетерпінням очікувати, коли нарешті ж стану щасливим власником доступу до таких жаданих журналів.

Здавалось, що треба людині – простому лікарю – надай доступ і карма МОЗ майже миттєво перетворюється з гівняно-коричнового кольору, на рожеву або небесну.

Але ні з першого разу не пощастило. Чоловік відписався, наступним текстом – дослівно:

Шановні колеги! Звертайтеся до наступних координаторів.

Для тих, хто працює в Києві:

Київ, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Висоцька Ольга, 067-277-87-94, uafmed@gmail.com

Київ, Національна Медична Академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Пилипенко Максим, 050 913 33 97, maxpyl@yahoo.com

Для лікарів з інших регіонів:

Безпосередньо до Керівника програми від BMJ Олени Новічкової за електронною адресою: enovichkova@bmj.com

 

Ну добре, є ще, як мінімум три варіанти, а людина як мінімум відписався.

Отже в той же день я надсилаю свої запити до згаданих у листі «товаришів» МОЗ.

Від одного я отримую наступну відповідь:

якщо Ви маєте відношення до НМАПО (професорсько-викладацький склад, а також аспіранти, клінічні ординатори), то я тоді можу внести Вас в список від Академії, потім національний координатор перешле запит до Британії і згодом вони надішлють доступ. Якщо ні, то по кожному регіону є свій координатор – треба визначити, хто по м. Києву відповідає за практичних лікарів і зробити запит.

Керівник групи впровадження Британського медичного журналу в Україні –

Олена Новічкова – enovichkova@bmj.com

Знову послали подалі, томущо до НМАПО я звичайно ніякого відношення не маю, а тим часом карма МОЗ все більше коричнивішає і вже наближається до кольору «мелени».

Від другого «товариша» з НМУ О.О. Богомольця, я навіть такої відповіді не отримав.

Тому надіслав свій запит Олені Новічковій, ну і як ви вже мабуть здогадались, відповідь чекаю вже не перший день.

Абзац нижче, не є актуальним, так як відповідь все ж була отримана, і приблизний алгоритм дій прописаний, при успішному проходженні всіх етапів алгоритм буде прописаний в іншому матеріалі.(прим. автора)

І загалом думаю, що нічого не отримаю. Тому що, на мою думку – вся ця акція чистої води профанація, розрахована тільки на PR і галасливі заяви. МИ, МИ, МИ…. і так далі. Заяви, які не мають жодного підґрунтя, або мають тільки для обраних і рівніших за рівних.

А дуже жалко, хотілось відчути себе не кинутим через плече практикуючим лікарем з України, а справжнім європейцем.

Ради справедливості хочу добавити, якби мені вдалось хоча б не с першого, а з другого разу долучитись до ініціативи, я б описав би всю етапність і алгоритм дії лікаря (хоча б по м. Києву), бо вважаю у будь якому разі це правильним напрямом. Але здається, як завжди є обрані, які будуть ретранслювати звичайним лікарям те що треба.

Так, можливо я не був дуже нахабним і настирливим у здобутті мети, треба було дзвонити і давити, але це: по-перше, не в моєму стилі, а по-друге, я вже втомився всі стіни проламувати головою, особливо там де їх апріорі не повинно було б бути. І вважаю, що більшість практичних лікарів вважають так само, і всім їм вже набридли квести від держави, навіть в таких простих ініціативах.

І на при кінці, хотілось би продемонструвати позитив від МОЗ та його політики, але на жаль лікарі на сьогодні бачать тільки піар і говорильню. Мені, мабуть, зразу дадуть купу заперечень, і скажуть: так залучайтесь – ось ідуть конкурси на посади Директорів, впроваджується Е-health.

Напевно, я роблю неприпустимі узагальнення, але все відбувається якось недолуго і зі сторони вбачається дуже вже корпоративненько і брудненько – навіть призначення того ж Державного секретаря. А почитавши вимоги до директорату, можна відразу ставити крапку на залученні прогресивних лікарів з ідеями і глобальним розумінням до процесу реформації – бо туди зможуть пройти тільки «старі кадри або флюгери», які були колись за тих, а тепер раптово стали за цих. А потім будемо дивуватись, чому люди отримуючи шалені гроші, не роблять своєї роботи, як наприклад НАЗК.

P.S: Можливо я не правий і просто не дочекався відповіді, і колись раптово її отримаю, і може ще навіть позитивну. Тоді обіцяю – обов’язково напишу, розповім як треба діяти і розпишу весь алгоритм залучення до ініціативи для практикуючих лікарів м. Києва.

P. P. S.: Не знаю чи вплинула якось на це моя стаття, але 02.12.2017 була отримана відповідь, яка дає надію і можливо знадобиться тим, хто буде намагатись долучитись до ініціативи. З листа стає зрозуміло, що треба виконати наступний непростий алгоритм (в листі правда стверджується, що все просто):

1) треба скласти офіційний лист, затвердити його у головного лікаря, потім надіслати на ім’я Лінчевського О. (цікаво лист електронний чи паперовий – не вказано, але буду робити і той, і інший), адреса до речі якого не вказана, мабуть просто на адресу МОЗ;

2) потім повинна бути якась відповідь від кого також не зовсім зрозуміло;

3) Після цього, коли перешлете головному координатору, відповідні данні про себе, ви можете стати офіційним координатором свого закладу

3) потім треба скласти список всіх бажаючих приєднатись до ініціативи

4) надіслати листа-список колег, які бажають долучитись у форматі ексел на головного координатора

5) Отримавши бажаний код від координатора, можна нарешті спробувати зареєструватись у системі

Бажаю всім успіхів, нижче навожу оригінал листа відповіді, можливо я щось не так зрозумів (правопис і пунктуація збережена):

Здравствуйте. Вы правильно сделали, что обратились ко мне. К сожалению, именно город Киев демонстрирует удивительную неорганизованность. Но это не значит, что ваше учреждение должно страдать.

Если вы первый доктор из вашего учреждения, который пытается подключиться к обучению, то вам придется выполнить роль первопроходца. 

Это не страшно. Согласуйте с глав врачом свою кандидатуру как координатора и  пусть он отошлет на Лист ЗамМинистра Линчевского О. ответ, что назначает вас радником в закладе по этому вопросу  с указанием вашего персонального мэйла и номера мобильного. 

Копия Листа в аттачменте.

Меня надо поставить в копию.

Я заказываю   на ваш заклад код и начинаем регистрировать врачей из вашего учреждения, которые заинтересованы учиться дистанционно в свободное время. Вы будете первой и ведущей список зарегистрированных докторов. (т.к. в вашем письме я нашла почти всю информацию уже, то завтра напишу заявку на генерацию кода в Лондон)

Вот и вся процедура.

Врачей надо будет регистрировать в файл excel. Он тоже в аттачменте.

Жду от вас новостей.

С уважением,

Dr. Elena Novichkova

BMJ Country Implementation Lead

BMJ Clinician Decision Support Training Initiative Project Ukraine

Elena Novichkova enovichkova@bmj.com

 

 

 

Володимир Савченко

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.