0

Чому це Ілик раптом схаменувся будувати “ринок медичних послуг міжнародного рівня” ?

kupetsА чому це, найвисокопосадований держслужбовець, всупереч своїм посадовим завданням, стратегії Конституції і Закону про державну службу, та ще й доброго десятка законів про охорону здоров’я з переляку заходився напереддень дострокового формування бюджету-2017 з чужого голосу анонсувати “побудову медичного ринку послуг, який буде відповідати міжнародним стандартам”?

Хіба МОЗ вже вкінець забуло про свої обов’язки, державну місію, про нещасних лікарів і пацієнтів, про багаторічну неспроможність що-небудь чесно закупити; і про те, що до будь-якої торгівлі, маркетингу і ринку стосунку мати не повинно?

  • Проте чим зібралось торгувати Міністерство?
  • З міністерського тексту зрозуміло, що “медичними послугами, що відповідають міжнародним стандартам”!
  • Проте чи можливі такі послуги (за умови, що більшість ЛПЗ з січня 2017 року за 1-2 місяці сплати підвищеної комуналки вичерпають рештки своїх бюджетів і автоматично стають банкрутами, або їм відключають світло, опалення і водопостачання.

Ви десь бачили медичні заклади, що не платять персоналу зарплатню, з відключеним світлом, водою, опаленням і що при цьому надають медичні послуги міжнародних стандартів?
– Скільки в Україні є пацієнтів, що здатні прийти в свої лікарні і сплатити за медичні послуги на рівні “міжнародних стандартів”?
-І щоб бути зовсім точним – вже дуже хочеться, щоб шановні Міністерські урядники дали посилання на ті самі документи, що визначають “міжнародні стандарти медичних послуг”!

Може я вже такий дурний і чогось не розумію?

Проте зрозуміло одне:
– як у випадку тендерних закупок чарівне слово “міжнародні організації” є синонімом непрозорості, неочікуваності, непідзвітності і виходу державних коштів за межі правового поля і відповідальності України, так і у випадку фінансових оборотів віртуальних коштів відповідність напівзруйнованих ЦРЛ-ок, що побудовані у 50-60-ті роки минулого століття, з ганебним фінансуванням у 15-25% від потреб неіснуючим “міжнародним стандартам” неможлива у принципі. Звичайно, якщо не вважати, що мова йдеться не про рівень медицини “міжнародної Нігерії”.

Ясно одне:
РИНОК – це означає що пацієнт буде платити за все або майже за все;
МІЖНАРОДНІ – це означає, що Міністерство бачить себе активним покупцем або реєстратором-аккредитатором закордонних фармкомпаній;
СТАНДАРТИ – насправді це нічого не означає. Бо не існує таких. державне фінансування не забезпечує й половини тих українських стандартів, що ним затверджені.
Ми продовжуємо гратись словами, створювати собі ж перешкоди і дивуємось чому так швидко вибились у міжнародні лідери з смертності.
Чому б не спитати у наших розумників?

Автор: Сергій Кульчицький

Прешоджерело: https://www.facebook.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.