0

Даремно Ілик заявив про “ринок медичних послуг міжнародного рівня”

1438336139_7-foto-satira_xaxa-net-ru12 вересня 2016 року під керівництвом заступника Міністра охорони здоров’я України Романа Ілика відбулось перше засідання робочої групи з удосконалення нормативно-правових актів. Роман Ілик наголосив, що в Україні потрібно побудувати медичний ринок послуг, який буде відповідати міжнародним стандартам.

«Вдосконалення процесу акредитації надасть можливість ефективного використання її результатів на шляху реалізації реформи медичного обслуговування та створить передумови для запровадження обов’язкового державного медичного страхування в нашій країні, адже акредитація закладу буде важливою складовою під час вибору страховою компанією медичного установи, що надаватиме медичні послуги», — зазначив заступник Міністра.

Ця заява обвалила море питань, на які навіть всезнайко П. Ковтанюк затруднюється відповісти:

  1. Якщо РИНОК – то ж де ЧЕСНА КОНКУРЕНЦІЯ? Міністерство не може виступати заангажованим арбітром і за хабарі продавати акредитації державним ЛПУ.
  2. Якщо “ВІДПОВІДАТИ МІЖНАРОДНИМ СТАНДАРТАМ” – то акредитувати якість медицини повинна не МОЗ, а виключно якась поважна міжнародна організація що є експертом з якості і вправі визначати рівень відповідності “українських послуг міжнародного рівня”.
  3. Споживачами медичних послуг “міжнародної якості” в Україні сьогодні є виключно БАГАТІЇ І ДЕПУТАТИ; ці послуги вони регулдярно отримують за кордоном, а також у приватних клініках (не буду робити реклами). І проблеми у них у цьому немає. Проте 98% громадянам України послуги такої вартості і лікування явно недоступні. Середня місячна зарплатня не покриє видатків на 1 день лікування (чи обстеження) у такій клініці.
    Хіба є завданням Міністерства опікуватися проблемами ТІЛЬКИ БАГАТІЇВ, яки складають 1-2 % населення? У них немає проблем з РИНКОМ і вибором клініки за кордоном!
  4. Нам до РИНКУ – як до Європи р…:

За 25 років ми не схотіли і не навчились справедливо визначити ні вартості праці лікаря, ні чесної і справедливої схеми фінансування ОЗ, ні адекватних диференційованих схем ефективного реального надання допомоги у селах, у невеликих містечках тощо.

З нового року, коли ЛПЗ заставлять платити комуналку з своїх бюджетів, більшість з них закриються, знеструмляться і перестануть опалюватись.

Молодь (медики) продовжує виїжджати за кордон.

У холодних лікарнях залишаться поодинокі лікарі-пенсіонери.

Кого ви зібрались акредитувати на “міжнародні стандарти”, шановні?

Автор: Сергій Кульчицький

Прешоджерело: https://www.facebook.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.