0

Керіс: уряд продовжить морити охорону здоров’я Латвії голодом

322822_640x420Якщо розуміння ситуації в галузі і майбутніх завдань міністром охорони здоров’я Гунтіс Белевич покращився, то про прем’єр-міністра Маріс Кучінскісе цього сказати не можна, заявив в інтерв’ю передачі ЛТБ “Ранкова панорама” голова Латвійського профспілки працівників охорони здоров’я та соціального догляду Валдіс Керіс.
Міністерство охорони здоров’я підготувало хороший план дій – структурований, що відповідає міжнародній практиці, розроблений разом з соціальними партнерами. Тому з урахуванням того, як планується стратегічний розвиток галузі, можна сказати, що міністр охорони здоров’я – на правильному шляху, зазначив Керіс.
Однак розуміння ситуації в галузі охорони здоров’я прем’єром, який відхилив цей план, не поліпшився. Тому можна сказати, що уряд збирається продовжувати колишню політику – морити охорону здоров’я голодом, сказав Керіс.
Головною проблемою в сфері охорони здо
ров’я профспілковий лідер назвав катастрофічну нестачу коштів, без яких покращення неможливі. А прем’єр, за його словами, найбільше хоче викорінити запити додаткових коштів міністерствами.
Міжнародні організації визнали, що головні реформи в латвійській медицині проведені і вже не потрібно структурних реформ, але необхідне відповідне фінансування.
Фінансування охорони здоров’я повинно досягти 5% від ВВП, тоді можна буде думати і про введення обов’язкового страхування здоров’я, репресивними методами сказав Керіс.
Медики не питають у Міністерства фінансів, як лікувати пацієнтів, і Мінфін не повинен питати у медиків, де взяти гроші, вважає профспілка. З дозволу Єврокомісії, наприклад можна було б збільшити бюджетний дефіцит, вказав Керіс.

http://www.leta.lv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.