1

«Ніби непогана цифра виходить – 27 грн. 80 коп. на хворого на добу»

08 червня Вінницю відвідав депутат ВР України, екс-міністр ОЗ Олег Мусій. В різнопланову програму його візиту входила й зустріч з колективом обласної лікарні ім.. М.І. Пирогова, на яку були «підтягнуті»  представники районних лікарень Вінниччини.

Складно сказати, як до цього приймали міністрів, колишніх екс-міністрів та народних депутатів від медицини у перлині Поділля, але після драматичного і кривавого відходу від влади інноваційно-інвестиційних пацанів місцева медична еліта раптово прозріла, осміліла та дозволила собі «дєрзіть» київському начальству.

Після багатьох років міністерсько-чиновницького словоблуддя, коли з’ясувалося, що тактика суцільного «одобрямсу» бездумної політики не принесла ніяких результатів Галина Семенівна Черешнюк, радник міського голови з питань охорони здоров’я, старший викладач кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я ВНМУ ім. М.І. Пирогова, Заслужений лікар України, – голова медичної Ради, створеної з метою реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я, проведення громадської експертизи проектів рішень міської ради та її виконкому з питань реформування галузі, забезпечення інформованості населення і громадського контролю в цій сфері підняла «вопрос» щодо зникнення педіатрії. Так ніби це не Галина Семенівна приймала участь у промоції на Вінниччині інститут сімейного лікаря і переконувала автора цих строчок на конференції у Львові, ще у 2009 році, що сімейна медицина «наше всьо», якщо на неї виділити багато грошей. Але не так воно сталося як гадалося. І грошей не дали і рідну педіатрію загробили. Ось так воно у житті буває.

Олександр Олександрович Фомін доктор медичних наук, професор, у минулому дитячий хірург,  а з 2011 року головний лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги нарешті поставив одне просте запитання: «а де тут гроші,  у вашій реформі?». Відповідаємо Олександру Олександровичу: гроші у вищої політичної влади. Не у пацієнтів в кишені, а в уряду, який замість того аби вимагати у ВРУ 20-25% коштів на медицину від зведеного бюджету країни, розказує вам байки про 7,6% ВВП, а до цього 20 років примушував вас вчитися працювати в нових економічних умовах. Навчилися? Настав час ділитися. Можливість легально «заробляти» це і є ділитися (для тих хто не знав). Така проза життя. Але з рабами тільки так.

Ну й останній абзац для тих хто, також вважає, що у 49 статті Конституції України не вистачає тільки коми, після якої слід написати «в межах виділених коштів». Уважно послухайте розрахунки пана Фоміна, як з непоганої суми у 27,8 грн. (це виявляється непогана) виходить 3,8 грн. на одного пацієнта на добу, і спробуйте собі окреслити ці межі. Пану Мусію пропонуємо дати відповідь на запитання: а чим відрізняється бюджетна медицина від соціальної страхової? Зі свого боку рекомендуємо всі зусилля спрямувати на перерозподіл бюджетних коштів на користь ОЗ та подвоєння асигнувань, і не морочити голову страхуванням, якого в Україні не було і найближчі десятиліття не буде.

А загалом зустрічі пройшли плідно. Інформації отримано багато, головне аби висновки були вірні.

Анатолій Якименко

One Comment

  1. Я говорила і буду стверджувати,що альтернативи в світі сімейному лікарю не має,це доказала багаторічна історія.Але поряд із сімейним лікарем має працювати педіатр,який повинен працювати в амбулаторіі ЗП-СМ іконсультувати маленьких пацієнтів,фізіологія яких різко відрізняється від дорослоі людини.Але м.Вінниця на відміну від Львова була в реформі2011-2014рр.”Закон Украіни 3612-6(римське)від 07.07.2011р”про проведення реформування системи ох.здоровя у Вінницькій,Дніпропетровській…обл.і м Києві”Багато законодавчих документів писались на жаль людьми, які ніколи мабудь не займались не лише педіатрією,але не розуміли взагалі в питаннях організаціі ох. здоров’я:навіть маленька практика варта великій теоріі.Я категорично проти перенавчання терапевтів іпедіатрів на СЛ,підготовка сімейних лікарів має бути виключно через інтернатуру.Бог бачить і багато моіх однодумців,що я завжди була за збереження педіатрів на амбулаторному прийомі,на жаль мене слухають,але не чують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.