0

Про «переваги» децентралізації, або Як львівська «шляхта» викохувала мрію з ліквідації обласного психоневрологічного диспансеру

Myroslava Starytska – Lutsyshyn

Як не миттям, то катанням.
Саме так можна охарактеризувати поведінку львівських чиновників, які вже кілька років викохують мрію ліквідувати Львівський. Два роки тому, львівський департамент охорони здоров’я дуже жваво і стрімко розпочав “реформу” медичної галузі області. Саме в цей час було заплановано тотальне переведення всіх комунальних закладів Львівщини в комунальні некомерційні підприємства. Всіх, крім трьох – дитячого психоневрологічного диспансеру, дорослого психоневрологічного диспансеру і реабілітаційного центру для ветеранів ОУН УПА “Говерла”. Як прояснилось згодом, нас не включили в перелік на перетворення через те, що планували ліквідувати, шляхом приєднання до інших медичних закладів та продати наші приміщення і землю в центрі Львова. Не буду довго описувати наш важкий шлях протестів і боротьби проти безпідставної, не аргументованої, незаконної ліквідації психоневрологічних диспансерів (про це вже багато описано і сказано), але на даний час ми встояли і продовжуємо працювати. Але… Є одне але.

На даний час у всій Львівській області лише два заклади – дорослий та дитячий психоневрологічні диспансери – не перетворені в некомерційні підприємства, а залишаються комунальними закладами (навіть “Говерлу” вже перетворили на минулій сесії ЛОР). Ми не знаємо, добре це чи погано для нас. Але, як ми зрозуміли з нещодавньої нашої розмови з головою обласної ради Ганущиним О.О., він переконаний, що цей факт дозволить йому таки досягти своєї мети і ліквідувати диспансери через відсутність фінансування. Ганущин впевнений, що залишившись комунальними закладами, ми не зможемо підписати угоду з НСЗУ , з 1 квітня 2020 року не будемо профінансовані і самоліквідуємось. Тому він і не виносить на сесії облради проекти про перетворення наших диспансерів в КНП (знову ж таки, не знаємо чи це добре, чи погано).

Якщо вам буде цікаво, то можете переглянути відео і побачити, як він киває головою в сторону представників психіатричної лікарні “Заклад”, які є КНП, з словами “одні будуть мати 60%”, а потім киває в мою сторону (психдиспансер КЗ) з словами “а інші будуть мати 0”.
В зв’язку з цією ситуацією дуже прошу вас, шановні колеги – медики, юристи, профспілкові активісти, всі, хто щось знає з цього приводу, і може допомогти.. Дайте нам роз’яснення.
Чи правий голова Львівської обласної ради Ганущин О.? Чи справді медичний заклад, який відповідає всім вимогам НСЗУ, має на обліку 15000 пацієнтів, відремонтовані приміщення, нові комп’ютери, сучасну лабораторію, відповідне обладнання, штат висококваліфікованих працівників, хороші показники якості роботи, може залишитись без фінансування в 2020 році? Чи є підставою для відмови в підписанні угоди лише той факт, що наш психоневрологічний диспансер залишиться КОМУНАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ. Бо вже два роки ми постійно чуємо від директора департаменту ОЗ Ірини Микичак і голови Львівської обласної ради Ганущина страшилку про “монстра НСЗУ”, яка “прийде” і нас “закриє”.

Джерело: сторінка «фейсбук» Myroslava Starytska – Lutsyshyn

freehost

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.