0

Про щеплення

Автор: Дмитро Гнап

Зазначу одразу, я – переконаний прихильник щеплень. Але чому сьогодні в Україні панує такий затятий саботаж щеплень? Звісно, багато чого можна списати на тупість, неосвіченість, забобони тих, хто проти щеплень. Але, ми ж не завжди були такими тупими і забобонними, правда? Можливо, щось сталося, що збільшило кількість противників щеплень в рази? Подивіться на цікавий графік, який знайшла Катерина Гандзюк. На ньому позначено катастрофічне падіння кількості щеплень від кору в Україні по роках (дані ВООЗ та ЮНІСЕФ). З майже 100% щеплених в 2003-му до 40% щеплених в 20016-му. Як ми докотилися до цього?
На графіку видно, що в 2008-му році та в 2013-му в Україні різко падає кількість щеплень від кору. Що сталося в ці роки? Це сплески тупості чи щось інше?

А сталося ось що.
В 2008-му році в Краматорську від щеплення проти кору та краснухи помер старшокласник. І це не все. 85 учнів з його школи потрапило до лікарень. І це ще не все. Скарги про численні випадки госпіталізації дітей після цього щеплення почали надходити з усієї України. Згодом, Генпрокуратура з’ясувала, що тодішній заступник міністра охорони здоров’я Микола Проданчук перевищив службові повноваження дозволивши закупівлю несертифікованої і неякісної індійської вакцини. Проданчук тоді навіть ховався від слідчих, його оголосили в розшук. Ви думаєте він сів за грати?

Ні. Сьогодні Проданчук очолює Інститут токсикології Міністерства охорони здоров’я. Згідно декларації, він отримує там майже 3 млн.грн. зарплати на рік. Купив собі дорогу “Ауді”, має купу нерухомості. Ще й отримує масонські ордени за служіння (на другому фото). Короче, був би ще багатшим і щасливішим, якби з прокурорами не довелося ділитися.

Після того випадку, суспільство почало потроху оговтуватися від шоку. Кількість щеплень поступово почала рости в 2010-2012-му рр. (див.графік). Аж раптом в кінці 2012-го сталася нова трагедія: від щеплень проти гепатиту померли діти. Пам’ятаєте таку назву: “Фармстандарт-Біолік”? Це фірма, яка випускала неякісну вакцину, від якої і сталася трагедія. Співвласником фірми був син міністра охорони здоров’я Богатирьової (на фото). Матуся-міністр, користуючись владою, нахилила лікульвані заклади так, що фірма синочка почала вигравати всі тендери на постачання вакцин і ліків. За два роки отримавши 1,5 мільярди гривень (за старим курсом).

Але розігрітий скажений конвеєр бабла дав збій. Фірма Богатирьова-молодшого просто фізично не могла забезпечити якість такої кількості вакцин. Вакцини почали “бодяжити” і порушувати технологію, і таке лайно розвозити по медичних закладах. Внаслідок чого почались дитячі смерті. В закритому звіті МОЗ йшлося про 8 смертей. Народний депутат Сенченко тоді проводив власну перевірку, і стверджував, що цифра значно більша. Кількість же дитячих захворювань, ускладнень і випадків інвалідності після того злощасного щеплення навіть не піддається ліку. Я особисто знаю про два таких випадки в Києві.

Вакцину “Біоліка”, зрештою, заборонили. Але ніхто за це так і не сів. Богатирьова з синами спокійно звалила до росії. Їхня фірма досі працює в Україні.

То ж, не дивно, що суспільство двічі жорстоко обдурене владою з острахом дивиться тепер на щеплення і вакцини. Тим більше, що і правоохоронці, і суди, і чиновники в масі своїй залишилися ті ж самі. Привіт, Проданчуку!

Звісно, хтось, захищаючи бойкот вакцин верзе щось про недоведеність ефекту, про вроджений імунітет і ще якусь навколонаукову маячню. Але більшість тих, хто уникає вакцинації, мені здається робить це через недовіру до держави, до чиновників МОЗу, до лікарів. І недовіра ця базується на цілком реальних і ще зовсім недавніх трагедіях. І випадках повної безкарності за них. Ну і без істерії навколо цих подій не обійшлося, люди завжди такі люди.

На завершення трохи позитиву.
Моє суб’єктивне враження: останнім часом ситуація з вакцинацією почала потроху покращуватися. І причина цьому – не лише спалахи кіру, як нагадування про наслідки для невакцинованих.
Причина, мені здається в іншому: те, що не могла зробити державна медицина, робить приватна. Тепер не так дорого в Києві можна пройти обстеження і зробити щеплення якісною вакциною. Багато наших знайомих вакцинувались в різних приватних клініках і задоволені. Ми зробили дітям щеплення КПК за 900 грн. на дитину. В суму входить: розширені аналізи, огляд лікаря, потім щеплення. Може й не дешево, але здоров’я того варте. І психічне також, бо позбавляє вас зайвої тривоги про те, що то за вакцину вам вкололи в районній поліклініці.

Словом, бережіть здоров’я! Воно ще знадобиться нам для боротьби з численними покидьками у владі та біля неї. Лайк та репост на ваш розсуд.

Від редакції.

Ми рідко зачіпали питання щеплень і ніколи не торкалися питань корупції. Текст Дмитра Гнапа об’єднує у собі і те, і інше. Рішення про його публікацію обумовлено зовсім не зміною редакційної політики і тим більше не бажанням якимось чином зачепити Богатирьову чи Проданчука. Ми не знаємо, хто скільки чого вкрав і скільки законів порушив. Все це треба перевіряти. У чому у нас немає сумнівів, то це у наявності в країні десятків таких діячів, які своєю діяльністю зруйнували систему вакцинації. Саме вони, а не батьки і громадські організації, які виступають проти вакцинації дискредитували систему профілактики інфекційних хвороб.

Ця публікація призначена для діячів, які агітують за щеплення і виставляють громадян країни неосвіченими дебілами та асоціальними елементами. Велике прохання до всіх прогресивних і «продвинутих» спрямувати свої зусилля на роз’яснення аморальної поведінки високопосадовців, які безвідповідально завозили в Україну неякісний щеплювальний матеріал чи виробляли його тут (не так важливо) і безбожно брехали про відсутність ускладнень, у тому числі і важких.

Якщо ви хочете повідомити про наявність вакцин, то велике прохання не моралізаторствувати і не закликати до свідомості. Просто скажіть вартість вакцини, фірму виробника і де вона продається. Так і скажіть: доза – 800 грн. І все.

У випадку, коли ви здійснюєте адміністративний примус до вакцинації назвіть, будь ласка, суму матеріальної компенсації у випадку ускладнень. Суспільство має оплачувати тим, хто постраждав за для задоволення загального суспільного інтересу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.