0

Як перетворити «круглий стіл» на «чорний квадрат».

Автор цієї замітки висловлює власну думку на події і не претендує на зверхність. Для утворення власних поглядів на подію, яка відбулась, пропонуємо переглянути повне і незаангажоване відео (відео1 – презентація, відео2 – дискусія).

Не дивлячись на загальні політичні зміни в нашій державі, нажаль не часто можна стати свідками відкритих обговорень тих чи інших програм, ініціатив і планів, які виходять з урядових кабінетів. В першу чергу це стосується Міністерства Охорони Здоров’я (МОЗ). Міністри з’являються і зникають, а практики залишаються незмінними.

Тому подія, яка відбулась 03.06.2015 р. набула значного резонансу, тим більше, що на ньому обговорювалось питання вкрай важливе для подальшого розвитку, або занепаду вітчизняної системи охорони здоров’я. Цікаво було спостерігати за людьми, які зібрались в залі будинку Верховної Ради України.

Всіх присутніх можна було розділити на декілька категорій:

Перша – це депутати різних рівнів, які позиціонували себе, як експерти в сфері охорони здоров’я;

Друга – загнана в наказовому, або примусовому порядку більшість у вигляді представників обласних та місцевих державних адміністрацій, другорядних чиновників МОЗ, співробітників науково-дослідних інститутів та навчальних закладів;

Третя – малочисельна і майже непомітна, серед орди всіляких помічників депутатів та «совєтників», група експертів, журналістів і представників громадських організацій.

В першій групі виділялось декілька небожителів, які вели себе типово по депутатські доволі вальяжно, як що не сказати по-хамські, але всі намагались пропіаритись, хто красиво розпинаючи МОЗовськіх чиновників, хто скромно читаючи з листочка, написане «совєтніками». Більшість з них відстрілявшись, пішла з засідання, обтяжена думками про простий «нарід», не вислухавши, ані доводів опонентів, ані думки своїх колег.

Другій групі явно було не цікаво, що буде презентовано, на круглому столі. Люди або просто не розуміли про що іде мова, або просто відбували номер. Звичайно серед них знаходились спалахи активності, з доволі чіткими уявленнями про те що їм презентують, але це в них не викликало ані захоплення, ані зустрічних пропозицій. На відміну від першої групи вони, з якихось причин (не підписані листи про відрядження) не могли так просто втекти з засідання, тому нудьгували до останнього.

Звичайно, що на альтернативні експертні думки з цього приводу там годі було сподіватись.

Таким чином, всі присутні отримали те що хотіли від проведеного круглого столу: піар, «громадське обговорення», можливість побувати в Києві, і спілкування з колегами на різні життєві теми, окрім означеної.

Підсумок:

З позитивного: нарешті чиновники і депутати намагались майже відкрито обговорити задану проблематику.

З негативу: не було представлено підготовлених альтернативних програм, тому як завжди, проект МОЗ є монопольним і пріоритетним для виконання найближчим часом. За наслідки такої діяльності будуть відповідати прості лікарі та населення, ані чиновники, ані депутати при цьому не постраждають.

Володимир Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.