1

БРИТАНСЬКІ СІМЕЙНІ ЛІКАРІ МАСОВО ЗАЛИШАЮТЬ РОБОТУ

За даними агентства NHS Digital, з квітня 2016 по березень 2017 року в Англії звільнилися понад 5,1 тисячі сімейних лікарів. Іншими словами, Національна служба охорони здоров’я (NHS) щомісяця втрачає понад 400 медпрацівників.

Це ставить під загрозу обіцянку уряду Великобританії досягнути скорочення черг і забезпечити населення доступною медичною допомогою.
Влада намагається заповнити недолік фахівців: NHS виділить агентствам з працевлаштування до 100 млн фунтів стерлінгів, щоб залучити 5 тисяч сімейних лікарів, при цьому близько половини з них – з-за кордону.

Азеем Маджид, професор первинної допомоги Імперського коледжу Лондона, вважає, що до 2020 року в Англії буде не вистачати 12,1 тисячі медиків.

Недолік названих фахівців у Великобританії має ряд причин. Стикаючись з зростаючим навантаженням і при цьому зниженням доходів, сімейні лікарі залишають свою роботу до досягнення пенсійного віку. Майбутні лікарі, які щойно закінчили навчання, з тих же причин не прагнуть працювати в державних клініках, а нових абітурієнтів відлякує висока плата за навчання.

Згідно з опитуванням Королівського коледжу лікарів загальної практики, 39% докторів заявили, що протягом найближчих років планують звільнитися. Якщо ця тенденція не зміниться, обіцянка уряду забезпечити всіх громадян доступною медичною допомогою виконати не вдасться.

Навесні 2016 року в Англії пройшла серія страйків лікарів, які протестували проти високого навантаження і низьку оплату праці.

Першоджерело: 

Alter Ego

One Comment

  1. Чекаємо найближчим часом наплив британських лікарів в Україну. У нас вже створено усі умови)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.