0

Різна статистика

Свою занепокоєність статистичними показниками у звіті ЮНІСЕФ на прес-конференції від 16.03.2017 р. висловила Заступник директора по перинатальній медицині Інституту педіатрії акушерства і гінекології НАМН України, президент Асоціації неонатологів України, професор Тетяна Знаменська.

Нещодавній звіт ЮНІСЕФ про лідерство України за показниками малюкової та материнської смертності викликає безліч питань у українських фахівців. На їхню думку, цифри недостовірні, а рівень надання медичної допомоги в Україні – досить високий.

Згідно дослідженню ЮНІСЕФ, Україна лідирує в Європі за цими показниками: в 2015 році в Україні було 120 випадків материнської смертності, в той час як в сусідній Польщі – 12, 56 – Румунії, а в Німеччині – 42. Неонатальна смертність також є значно вищою, ніж в країнах Європейського Союзу. У 2015 році в Україні відповідно до звіту фіксувалось 2378 випадків смерті немовлят в перші 28 днів життя, тоді як в Польщі – одна тисяча сто двадцять дві, Румунії – 1047, а в Німеччині – 1449 випадків.

Але офіційна статистика в Україні зовсім інша, про що і повідомила професор Т. Знаменська:

“Народжуваність з кожним роком в країні падає. Якщо в 2015 році на території України народилося близько 400 тисяч дітей, то в 2016 році народилося всього 379 тисяч. І ті показники, які зараз дають по смертності серед немовлят, на тлі того, що в Україні дуже велика економічна залежність медичної галузі, у нас показники тримаються ті ж, і навіть трохи нижче – показник по смертності серед немовлят з 7,9 (на 1000 народжених живими і мертвими) знизився до 7,5. і хоч це невеликий розрив, але ми говоримо, що показники у нас на досить нормальному рівні, і якість медичної допомоги у нас не погіршився, а навпаки, в деяких регіонах покращився.

Що стосується категорії дітей, які народжуються вагою до 1 кілограма, українські акушери-гінекологи дуже непогано спрацювали у 2016 році, і на сьогоднішній день по всій Україні з такою вагою народилося всього лише 1000 дітей. І якщо порівнювати з іншими роками, коли таких дітей народжувалося близько 3 тисяч, можна говорити про те, що досягнутий певний успіх.

Але виросло число дітей, народжених з вагою від 1,5 до 2 кілограмів, і загальна кількість недоношених дітей у нас залишилося на тому ж рівні, що було в 2015 році – 22 тисячі недоношених дітей різної вагової категорії. Великий відсоток дитячої смертності залишається саме в категорії недоношених дітей, тому що це проблема, яка пов’язана не з якістю обслуговування докторами, а здоров’ям нашого населення. Потрібно чітко розуміти, що недоношені діти – це діти, народжені від матерів з якимись проблемами. у першу чергу, це екстрагенітальна патологія і ендокринна патологія, наприклад цукровий діабет, звичне невиношування – що говорить про стан якості здоров’я майбутніх тат і мам”

Alter Ego

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.