3

Установчі збори Громадської спілки «Об’єднання організацій медичних працівників України» (“ГСООМПУ”)

06 вересня 2017 року відбулись Установчі збори новоствореної Громадської спілки «Об’єднання організацій медичних працівників України». У конференц-залі ДУ «Інститут серця МОЗ України» зібрались представники медичних громадських організацій, що нараховують багатьох досвідчених медиків, керівників та представників різних галузей охорони здоров’я. Серед них – відомі  громадські діячі, медики-практики, управлінці у медичній галузі тощо.

До складу нової Громадської спілки «Об’єднання організацій медичних працівників України» увійшли 5 громадських організацій:

 • “Асоціація медиків Революції Гідності”,
 • “Всеукраїнська асоціація фахівців з кардіоторакальної, ендоваскулярної хірургії та трансплантології”,
 • “Українська асоціація нейрохірургів”,
 • “Всеукраїнський альянс катарактальних і рефракційних хірургів”,
 • “Київське відділення Української асоціації сприяння охороні здоров’я населення”.

Головою правління Громадської спілки «Об’єднання організацій медичних працівників України» був обраний відомий нейрохірург, громадський активіст, голова ГО “Асоціація медиків Революції Гідності”, заступник директора ДУ “Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України” Андрій Гук.

За результатами голосування заступниками голови Правління Спілки стали Борис Тодуров ( знаний кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України, член-кореспондент НАМН України), а також Любов Денисюк, Петро Клименко та Віктор Яхно.

Ігора Найду обрали секретарем Правління Спілки. Одностайно проголосували за кандидатуру виконавчого директора медичної Спілки Святослава Ханенка. Затвердили також членів та голову Ревізійної комісії ГСООМПУ, яку очолила Тетяна Бутківська.

Члени Громадської спілки попередньо обговорили розподіл обов’язків, план та графік роботи, а також положення, що регламентуватимуть подальшу діяльність громадського об’єднання небайдужих лікарів.

Впродовж вже першого тижня роботи члени Правління Спілки подадуть пропозиції до плану роботи Правління, а за 2 тижні виконавчий директор Святослав Ханенко має надати на розгляд Правління Спілки положення, що регламентуватимуть її роботу та визначатимуть стратегічні цілі й напрямки діяльності об’єднання.

Що змусило численні медичні громадські організації об’єднувати свої зусилля?

“На жаль, рівень розвитку громадянського суспільства нині не є задовільним. Однією з основних причин цього є неспроможність людей сідати за один стіл і домовлятися між собою. Через це знижується рівень сприйняття населенням громадських активістів. Кожен має свій власний досвід і напрямок роботи, але , усвідомлюючи відповідальність і визначальну роль медичної спільноти в функціонуванні й трансформації системи охорони здоров’я України, ми будемо діяти справді ефективно лише тоді, коли зможемо домовитися, розробити спільну позицію,” – наголошують ініціатори та засновнки новоствореного об’єднання медиків.

“Загальновідомим є факт, що рівень доступності та якості медичної допомоги й стан розвитку медичної науки і освіти в Україні не відповідає потребам населення та прагненням медичних працівників які відстоювали своє право на європейські стандарти життя та медичної допомоги під час Революції Гідності,” – переконаний голова Правління Громадської спілки «Об’єднання організацій медичних працівників України» Андрій Гук.

 Ініціативи нинішнього Уряду України щодо реформування існуючої системи охорони здоров’я носять хаотичний характер, не узгоджені з медичними працівниками і населенням, не відповідають потребам функціонування галузі в умовах бойових дій на Сході України, не відповідають рекомендаціям міжнародних організацій, зокрема ВООЗ, щодо створення ефективної системи охорони здоров’я.

Тому, зважаючи на вказане та керуючись вимогами колег та суспільства і їх прагненнями змінити ситуацію у вітчизняній сфері охорони здоров’я на краще, лікарі зійшлися на думці утворити спільну потужну силу.

Громадська спілка “Об’єднання організацій медичних працівників України”.

Її мета – формування ефективної системи охорони здоров’я України на основі дієвого медичного (лікарського) самоврядування шляхом досягнення професійного та суспільного консенсусу.

А відтак головними завданнями Спілки є:

 • участь у здійсненні наукових та практичних заходів, необхідних для формування ефективної системи охорони здоров’я України;
 • здійснення заходів, необхідних для формування дієвого медичного (лікарського) самоврядування;
 • участь у формуванні Національної стратегії охорони здоров’ я України в сфері її трудових ресурсів.

Приступити до виконання першочергових завдань члени Спілки планують вже найближчим часом, коли зберуться на своє  1-ше спільне засідання.

 

Alter Ego

3 Comments

 1. Тодуров вор и мошенник. 10 – лет разворовывал средства выделяемые Министерством здравоохранения, продавал стенты по 2500 тысяч долларов, которые Министерство бесплатно выделяло пациентам института сердца. Брал с пациентов по 10 тысяч долларов за операцию, а ему подчиненные хирурги по 5 тысяч долларов за операцию. Теперь создают спилки врачей мошенников – воров под названием – Как уйти с награбленным от уголовной ответственности. В тюрьму горе-профессора.

 2. Можете подтвердить информацию? Почему не идёте в правоохранительные органы?

 3. Могу, гражданин АНОНІМНИЙ. Если вы журналист или работник сми, то даже могу скинуть на электронный ящик. Если вор – взяточник, как Тодуров тогда не задавайте глупых вопросов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.