1

Прес-конференція на тему: «Репродуктивна медицина України: від скандалу до скандалу?»

23 липня о 13-30 в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Репродуктивна медицина України: від скандалу до скандалу?». Прес-конференція була реакцією Української асоціації репродуктивної медицини на брифінг генерального прокурора Юрія Луценка, який 16 липня повідомив про порушення українського законодавства медичним репродуктологічним центром «Біотехком» при реалізації програми сурогатного материнства.  Представнику клініки в Україні повідомлено про підозру у торгівлі людьми, а головному лікарю повідомлено у підробці документів.

Суть правопорушення полягає у ненаданні медичному закладу біоматеріалу іноземними громадянами та відсутність безплідної пари в Україні у момент запліднення, що дає підстави вважати про  продаж української дитини іноземцям за 32 тис євро.

Українська асоціація репродуктивної медицини вважає, що на сьогоднішній день існуюче законодавство, що регламентує сферу допоміжних репродуктивних технологій (в тому числі сурогатне материнство) не є досконалим, але цілком задовільне, і головна проблема полягає не в законодавстві, а у невиконанні існуючих вимог нормативно-правових актів України.

Анатолій Якименко

One Comment

  1. Будем надеяться, что все разрешится быстро и в пользу клиники, ведь очень сложно отделаться от ощущения, что это дело просто притянуто за уши, так как все это время гпу почему-то вообще не было дела до работы клиник, занимающихся суррогатным материнством и программами эко и тому подобное.
    одно дело заниматься улучшением закона без крайностей, конечно, а другое – пытаться силой отобрать процветающее дело у людей, которые не один год работают на жтом рынке и вообще-то помогают людям. не всем дано беременеть и спокойно вынашивать детей, некоторые нуждаются в помощи. а в мире, на самом деле, так мало дешевых, но професиональных клиник. и почему мы должны закрываться, если произошла какая-то ошибка семь лет назад.
    вот тут еще можно посмотреть, каким бесрпделеом занимается луценко – https://www.youtube.com/watch?v=TsqBUuJY6Dc&t=61s

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.