1

Про випадок у Херсонському пологовому будинку

В Херсоні відбулася дуже цікава подія. Два блогери відзняли в обласному пологовому будинку конфлікт між онкохворою жінкою медпрацівницею, яка привезла на пологи свою дочку в терміні вагітності 34 тижні з одного боку та акушерами-гінекологами з іншого боку. Акушери з жінки вимагали 12 тис грн., а неонатологи винесли їй перелік на 2 тис грн. на один день. Медичний цех у сюжеті представляли два акушера-гінеколога, які нагадували двох наркоманів що вкрали гроші з каси і тулили якісь тупі відмазки, вважаючи, що вони виглядають переконливо.

Оприлюднене відео завдало репутаційної шкоди медичному цеху більше, ніж дискредитаційна діяльність Уляни Супрун та Діми Шерембія за цілих три роки. Лікарі реально не розуміють у чому їх звинувачують і що з них хочуть. Ескулапи не очікували, що їм доведеться колись відповідати за політичні рішення. За їх власні політичні рішення.

Відзнята ситуація дуже нагадувала конфлікт пасажира «Укразалізниці» з вагоноважатим, котрий тулив аргументи про «такий вагон», який йому дала «Укрзалізниця» і саме тому у ньому не відкриваються вікна. Звичайно провідник нічого не може зробити і що всі претензії треба висувати до президента країна, прем’єр-міністра та міністра транспорту. А ще в усьому винні тендери.

Зараз “просунуті” лікарі, які працюють за пріоритетними напрямками намагаються взяти розписку з родичів, що ті дають згоду на закупівлю медичних препаратів за власні кошти, оскільки медикаментів закуплених за державні ресурси, відповідно до Нацпереліку, недостатньо для мінімального лікування. Все це триватиме до чергових блогерів та прокурорів, які неодмінно запитаються на яких підставах з громадян вимагають виходити за межі Національного переліку.

Ескулапи мають нарешті зрозуміти, що вони несуть всю відповідальність разом з НСЗУ за цю авантюру з реформою, оскільки юридично вони погодилися з цією структурою та підписали з нею договір. І родичі пацієнтів після цього мають юридичне право притягувати медиків до відповідальності та мають моральне право виносити мозок людям у білих халатах.

 

Анатолій Якименко

One Comment

 1. А чего вы хотели от медиков? Они же бюджетники, у них патерналистское мышление. Да еще и зависимая позиция. Они стоят в позе и ждут пока из бюджета им выделят.
  Они пассивны. Потому ими помыкают как хотят. И не только медики такие.
  Учителя тоже.
  Они молча соглашаются на все. Так же как и большинство в обществе.
  Тут надо сковырнуть саму модель мышления.
  Как там Моисей – спец в этом говорил ? надо 40 лет?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.